Skip to Content

Usuwanie plam z jeansów

Najczęściej odzieży jeansowej nie trzeba prać zbyt często. Właściwie szybciej się zniszczą, jeśli tak robisz. Jednak jeśli zostaną poplamione, należy działać natychmiast. Na szczęście nie jest to trudne.

kobieta w niebieskich dżinsach stoi na białej kanapie

Rodzaje plam na jeansach

Jest wiele rodzajów substancji, które mogą pozostawić brzydkie plamy na Twoich spodniach, np:

 • trawa i liście
 • krew
 • atrament i tusz
 • wybielacz
 • barwniki i farby
 • smar i olej
 • wino
 • lakier do paznokci

Usuwanie plam z jeansu: Krok po kroku

Aby pozbyć się plam każdego rodzaju:

 1. wykonaj czyszczenie wstępne poplamionego obszaru za pomocą Persila Color
 2. wypierz w maksymalnej temperaturze zalecanej przez producenta spodni dla danego materiału
 3. sprawdź, czy plama zniknęła

Usuwanie plam z trawy i liści

W przypadku plam z trawy i liści często na tkaninie jest również błoto, które należy najpierw usunąć tak, aby nie rozmazać plamy na większą powierzchnię tkaniny. Potem należy nanieść na plamę roztwór Persila i delikatnie go wetrzeć. Następnie ubranie należy wyprać w najwyższej możliwej temperaturze, dopuszczalnej  dla materiału jeansowego.

Plamy z krwi

Jeśli plama z krwi jest świeża, osusz ją czystą szmatką zmoczoną w chłodnej wodzie. Nałóż detergent, pozostaw na kilka minut, a następnie wypierz w maksymalnej temperaturze dopuszczalnej dla tkanin jeansowych.

Jeśli plama z krwi zdążyła wyschnąć, do chłodnej wody dodaj detergent Persil i namocz jeansowe ubranie na kilka minut Wyjmij jeans z wody, usuń tyle krwi, ile się da, przecierając plamę czystą ściereczka, a następnie wypierz w Persilu.

Plamy ze smarów i olejów

W przypadku plamy ze smaru lub oleju na jeansach należy wykonać czyszczenie wstępne przy pomocy detergentu Persil, a następnie wyprać ubranie w temperaturze  30  - 40°C, w której plamy te nie utrwalą się.

Plamy z wina

Cudownie jest wypić lampkę wina do kolacji, plamy z wina nie mają w sobie jednak nic cudownego. Aby usunąć plamę z wina, trzeba działać szybko. Najpierw należy osuszyć plamę za pomocą czystej białej szmatki, następnie przepłukać plamę chłodną wodą w kierunku od lewej strony tkaniny. Roztwór Persila nałożyć nanieść na plamę na prawej stronie tkaniny i  pozostawić na kilka minut, żeby wniknął we włókna, a następnie uprać ubranie w maksymalnej temperaturze dopuszczalnej dla tkaniny.

Plamy z atramentu i tuszu

Osusz plamy za pomocą papierowego ręcznika i pozostaw je do wyschnięcia. Następnie nanieś roztwór proszku lub żelu Persil i pozostaw go na tkaninie na co najmniej 10 minut. Przy pomocy czystej szmatki osuszyć plamę. Czynność tę powtarzaj do momentu, gdy szmatka po kontakcie z plamą nie będzie zabarwiona. Następnie wypierz jeansy.

Plamy z wybielacza

Bardzo trudno usunąć ślady po zachlapaniu jeansu wybielaczem, ale w niektórych przypadkach udaje się to. Najpierw należy nanieść na plamę roztwór Persila i delikatnie go wetrzeć. wmasować. Czynność tę należy kontynuować do momentu, aż materiał nie będzie już w stanie wchłonąć więcej detergentu. Należy odczekać kilka minut, a następnie wyprać ubranie. Jeśli plama nie zniknęła, należy powtórzyć cały proces.

Usuwanie plam z białych jeansów

Usuwanie plam z białych jeansów może się wydawać trudniejsze niż z jeansów ciemnych. Jednak jeśli zastosujesz się do wskazówek podanych wyżej, szybko usuniesz każdą plamę. Pamiętaj tylko, aby zastosować do białych jeansów odpowiedni detergent Persil.

Niezależnie od tego, jaką plamę próbujesz wywabić, stosowanie się do naszych wskazówek i stosowanie odpowiedniego detergentu Persil pomoże Ci się ich pozbyć.

Więcej Produktów

 • Żel Persil Universal

  Żel Persil Deep Clean Universal

 • Proszek Persil Universal

  Proszek Persil Deep Clean Universal

 • Żel Persil Color

  Żel Persil Deep Clean Color

Ostatni Artykuł

 • sterta zardzewiałych narzędzi

  Usuwanie plam powstałych podczas prasowania

 • dziewczyna z nowymi włosami

  Usuwanie plam z gumy do żucia