Skip to Content

Jak usunąć plamy z arbuza z ubrań

Arbuzy to pyszne i niezwykle soczyste owoce, które kojarzą nam się przede wszystkim z bardzo słonecznym latem. Niestety, czasami podczas grilla ze znajomymi, kawałek arbuza lub jego sok mogą wylądować prosto na ubraniu. Nie ma jednak powodu do zmartwień. Podpowiadamy, co zrobić, gdy na Twojej ulubionej letniej bluzce pojawiła się plama z arbuza.

Mała dziewczynka zjada duży kawałek arbuza na łące

Jak sprać plamy z arbuza krok po kroku

Krok 1.: Jeżeli plama z arbuza jest świeża, najlepiej będzie, jeśli natychmiast przystąpisz do działania. Ściągnij z siebie poplamione ubranie i umieść je w misce z gorącą wodą (zapoznaj się ze wskazówkami znajdującymi się na metce i nie przekraczaj temperatury sugerowanej przed producenta). Jeżeli masz taką możliwość, jeszcze przed wsadzeniem ubrania do wody, możesz nałożyć na plamę nieco soli. Pozwoli ona na pozbycie się wilgoci.

Krok 2.: Jeżeli jest to możliwe, konieczne i bezpieczne dla ubrania (ponownie zapoznaj się ze wskazówkami znajdującymi się na metce) możesz użyć profesjonalnego odplamiacza. Dla pewności możesz go najpierw użyć na niewidocznej części materiału, aby sprawdzić, czy ubranie nie ulegnie zniszczeniu.

Krok 3.: Wsadź ubranie do pralki i ustaw program z najwyższą możliwą temperaturą sugerowaną na metce.

Gotowe! Jeszcze przed powieszeniem ubrania na sznurze lub wsadzeniu go do suszarki bębnowej, koniecznie upewnij się, że plama z arbuza została całkowicie usunięta. Jeżeli zabrudzenie jest jednak nadal widoczne, powtarzaj powyższe kroki aż do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.

Czym wywabić plamy z arbuza

W internecie natknąć się można na wiele porad sugerujących użycia domowych metod i środków w celu usunięcia plamy z arbuza. Sugerujemy jednak, aby zawsze używać profesjonalnych produktów. Zostały one bowiem zaprojektowane w taki sposób, aby nie tylko skutecznie usunąć wszelkie zabrudzenia, ale jednocześnie działać w sposób całkowicie bezpieczny dla danej tkaniny. W przypadku białych ubrań postaw na żel Persil Universal Active lub wygodne kapsułki Persil DISCS 4w1 Universal, natomiast do kolorów użyj żelu Persil Color Active lub kapsułek Persil DISCS 4w1 Color

Zaschnięta plama z arbuza. Co robić?

Powyżej opisaliśmy skuteczne sposoby na usunięcie świeżej plamy z arbuza, która dopiero pojawiła się na Twoim ubraniu. Niestety, czasami podczas grilla z przyjaciółmi bawimy się tak dobrze, że plamę z arbuza zauważamy dopiero kolejnego dnia. Wtedy plama jest już zaschnięta. Oznacza to, że należy użyć nieco innych metod, żeby się jej skutecznie pozbyć. Chociaż może to być nieco trudniejsze, wcale nie jest niemożliwe. Z naszymi poradami dowiesz się, jak szybko i skutecznie pozbyć się starej plamy z arbuza na ubraniu.

Jeżeli zauważyłaś na swoim ubraniu starą plamę z arbuza, umieść je w misce z roztworem z ciepłej wody (niezbyt gorącą i zgodną z instrukcjami na metce) i niewielkiej ilości jednego z żeli Persil na kilka godzin. Po tym czasie plama powinna zostać nieco zmiękczona i możesz z nią postępować zgodnie ze wskazówkami, które opisaliśmy powyżej dla świeżych plam z arbuza.

Teraz gdy już wiesz, jak skutecznie pozbyć się plamy z arbuza, sprawdź nasze inne wskazówki i artykuły. Dowiedz się między innymi, jak sprać plamę z krwi oraz jak usunąć plamy z kawy lub herbaty.

Więcej Produktów

 • Persil DISCS 4w1 Universal

  Persil DISCS 4w1 Universal

 • Żel Persil Universal

  Żel Persil Universal

 • Persil DISCS 4w1 Color

  Persil DISCS 4w1 Color

Ostatni Artykuł

 • kobieta z plamą z owoców na białej koszulce jagody w szklance z pudingiem przed ladą kuchenną udekorowaną owocami

  Plama z jagód: usuwanie zabrudzeń po owocach leśnych

 • Plama po truskawkach: jak pozbyć się problemu?

 • crostini z truskawkami i pistacjami leży na talerzu udekorowanym jagodami

  Owoce i warzywa: usuwanie plam z owoców drobnopestkowych