Skip to Content

Jak usunąć plamy z czekolady z tkanin: poradnik usuwania uporczywych plam

Miłośnicy słodkości doskonale wiedzą, że nie ma nic przyjemniejszego niż kilka kostek czekolady, kawałek ciasta czekoladowego albo opakowanie lodów czekoladowych. Niestety plamy z czekolady są bardzo trudne do usunięcia. Istnieją jednak skuteczne metody usuwania plam z czekolady z ubrań. Przeczytaj nasz artykuł, aby je poznać! 

dłoń ubrudzona czekoladą trzyma czekoladową pralinę nad stołem pełnym kakao i pralin

Najlepszy sposób na usunięcie plamy z czekolady

W usuwaniu plamy z czekolady najważniejsze jest to, aby zawsze używać zimnej wody. Ciepła lub gorąca woda sprawi jedynie, że plama wniknie jeszcze głębiej. W konsekwencji jej wyczyszczenie będzie trudniejsze.

Na Twoim ubraniu pojawiła się plama z czekolady, która czeka na usunięcie? Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Krok 1: Bardzo delikatnie zeskrob nadmiar czekolady.

Krok 2: Odwróć ubranie na lewą stronę i polej plamę od lewej strony zimną wodą.

Krok 3: Nałóż na plamęz czekolady płynny detergent do prania Persil i pozostaw na około pięć minut. Enzymy zawarte w detergencie zaczną rozpuszczać plamę.

Krok 4: Namocz ubranie przez 10–15 minut w zimnej wodzie, co kilka minut delikatnie pocierając plamę, aż całkowicie zniknie.

Krok 5: Dokładnie spłucz zimną wodą miejsce, gdzie znajdowały się plamy z czekolady.

Krok 6: Umieść ubranie w pralce i wypierz w niskiej temperaturze zgodnie z instrukcjami na metce. Ze względu na nadzwyczajną skuteczność w walce z wyjątkowo uporczywymi plamami warto w takiej sytuacji wypróbować płyn Persil Hygienic Cleanliness.

Krok 7: Wysusz ubranie na świeżym powietrzu. Sprawdź, czy plamy z czekolady całkowicie zniknęły. W przeciwnym razie powtarzaj powyższe czynności aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Plamy z czekolady: Jaki detergent wybrać?

W internecie znaleźć można wiele domowych sposobów na pozbycie się plamy z czekolady. Należy jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ niektóre produkty może i usuną uporczywą plamę, ale mogą jednocześnie zaszkodzić delikatnemu materiałowi ubrania, a nawet doprowadzić do poważnego uszkodzenia pralki. Z tego powodu zawsze zaleca się używanie jedynie profesjonalnych detergentów. Do kolorowych ubrań postaw na żel Persil Color Active, natomiast w przypadku białego prania na Persil Universal Active.

Usuwanie plam z mleka czekoladowego

Rodzice małych smakoszy mleka czekoladowego z pewnością wiedzą, jak trudno usunąć plamy z tego napoju. Oprócz trudności w usuwaniu takie plamy z czekolady charakteryzują się też niezbyt przyjemnym zapachem. Na szczęście metoda usuwania takich plam, nawet po zaschnięciu, jest podobna do opisanej powyżej: odsącz nadmiar mleka, zmocz w wodzie, polej płynem, namocz, spłucz i upierz zgodnie z instrukcjami na metce. Wysusz na wolnym powietrzu i sprawdź, czy plamy z czekolady zniknęły. W przeciwnym razie powtórz cały proces. Pamiętaj, aby podczas usuwania plam z mleka czekoladowego także używać zimnej wody.

Teraz już wiesz jak postępować, gdy na Twoim ubraniu pojawią się plamy z czekolady! Koniecznie sprawdź inne artykuły na naszym blogu. Dowiesz się z nich między innymi jak usunąć plamy z krwi, z podkładu, z kawy i nie tylko!

Więcej Produktów

 • Żel Persil Universal

  Żel Persil Universal

 • Proszek Persil Universal

  Proszek Persil Universal

 • Persil DISCS 4w1 Universal

  Persil DISCS 4w1 Universal

Ostatni Artykuł

 • Jak zmyć podkład z ubrań

  Jak zmyć podkład z ubrań

 • widok z tłu spoconej kobiety w sportowej koszulce

  Jak usunąć plamy z potu z bluzek i koszul

 • tworzenie wzoru z mlecznej pianki w małej, czarnej filiżance do kawy

  Jak usunąć plamy z kawy