Skip to Content

Plama po piwie: Jak usunąć?

Czy to w ogródku piwnym, czy na imprezie urodzinowej – tam, gdzie świętujemy na wesoło, bardzo szybko może dojść do przewrócenia kufla z piwem lub spienienia zawartości butelki po otwarciu. Plamy z piwa nie dość, że pachną barem, to jeszcze są nieestetyczne. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, jak skutecznie usunąć plamy z piwa.

Przepełniona szklanką piwa na białym tle

Usuwanie plamy z piwa krok po kroku

Krok 1: Nie trać czasu! W przypadku plam z piwa szczególnie ważne jest, aby natychmiast zająć się zabrudzeniem. Dzięki temu plama nie zaschnie i nie pozostawi żółtawych przebarwień. Plamę z piwa najlepiej natychmiast zmyć ciepłą lub gorącą wodą.

Krok 2: Potraktuj plamę odplamiaczem lub detergentem Persil. Nałóż środek na zabrudzenie i delikatnie wetrzyj. Pozostaw na kilka minut, aby preparat zaczął działać.

Krok 3: Wypierz ubranie tak jak zwykle. Postępuj zgodnie z informacjami znajdującymi się na metce.

Gotowe! Sprawdź, czy plama została całkowicie usunięta. Jeżeli zabrudzenie jest nadal widoczne, powtarzaj powyższe kroki aż do uzyskania zadowalających rezultatów

Wskazówka od profesjonalisty: Najlepiej reagować natychmiast. Oczywiście, nie na każdej imprezie masz pod ręką odpowiedni detergent. W takim przypadku do czyszczenia wstępnego użyj wody mineralnej.

Usuwanie świeżej plamy z piwa

Popularny napój wytwarzany z chmielu, wody i słodu zawiera dodatkowo dwutlenek węgla, który sprawia, że piwo się pieni. Chociaż efekt ten jest jak najbardziej pożądany, to warto pamiętać, że piana jest również piwem i po wylądowaniu na ubraniu tworzy takie same plamy.

Najłatwiej jest pozbyć się plamy z piwa zaraz po jej pojawieniu się na ubraniu. Nie zawsze jednak mamy pod ręką odpowiedni odplamiacz lub inny profesjonalny środek czyszczący. W takiej sytuacji warto sięgnąć na przykład po wodę (najlepiej wodę mineralną ze względu na zawarty w niej kwas węglowy).

Usuwanie uporczywej plamy z piwa

Kiedy piwo leje się strumieniami, prawdopodobnie masz inne rzeczy na głowie niż natychmiastowe zajęcie się plamą na koszuli. Następnego dnia o zakrapianym i wesołym wieczorze przypomina Ci nie tylko szum w głowie, ale także zaschnięta żółta plama po piwie. Jednak dzięki odpowiednim produktom szybko pozbędziesz się zabrudzenia.

Plama po piwie: Czyszczenie wstępne

Na zaschnięte plamy z piwa skutecznie pomaga wstępne czyszczenie silnym odplamiaczem. Jeżeli jednak zależy Ci na użyciu nieco delikatniejszego środka, postaw na jeden z żeli PersilPersil Color Active do tkanin kolorowych lub Persil Universal Active do białego. Pamiętaj, aby przestrzegać instrukcji znajdujących się na opakowaniu produktu. Dzięki temu zapobiegniesz niechcianym uszkodzeniom materiału.

Pranie plamy z piwa

W celu trwałego usunięcia plam z piwa, po czyszczeniu wstępnym należy wyprać ubranie w taki sam sposób jak zwykle. Wybierz jednak najwyższą możliwą temperaturę prania wskazaną na metce.

Kontrola końcowa

Czy plama z piwa została całkowicie usunięta podczas prania? Jeżeli nie, powtórz obróbkę wstępną i cykl prania. Podczas czyszczenia wstępnego możesz namoczyć poplamione piwem ubranie w roztworze odpowiedniego detergentu i wody na kilka godzin. Możesz również zwiększyć siłę czyszczenia, dodając do prania niewielką ilość odplamiacza.

Usuwanie plam po piwie z delikatnych tkanin

Podczas ostatniego przyjęcia Twoja ulubiona jedwabna bluzka została poplamiona piwem? Wrażliwe tkaniny, takie jak wełna, jedwab czy kaszmir nie mogą być po prostu prane w pralce lub czyszczone przy użyciu silnych chemicznych odplamiaczy. Zanim jednak zaryzykujesz zniszczenie jedwabnej bluzki domowymi środkami, lepiej będzie użyć profesjonalnego łagodnego środka przeznaczonego dla delikatnych tkanin. Najlepiej będzie, jeśli wybierzesz swoją ulubioną bluzkę ręcznie lub w delikatnym cyklu prania. Ważne: Zapoznaj się z instrukcjami znajdującymi się na metce, aby nie uszkodzić delikatnej tkaniny.

Plamy z piwa wymagają produktów o dużej sile czyszczenia, ale z delikatnymi tkaninami należy obchodzić się ostrożnie. Jeśli nadal nie jesteś pewna, co oznaczają konkretne symbole na metce, koniecznie sprawdź nasz przewodnik. Dowiedz się także jak usunąć plamy z trawy lub czerwonego wina.

Więcej Produktów

 • Żel Persil Color

  Żel Persil Color

 • Żel Persil Universal

  Żel Persil Universal

 • Persil DISCS 4w1 Universal

  Persil DISCS 4w1 Universal

Ostatni Artykuł

 • Jak zmyć plamy z coli z ubrania

 • Usuwanie plamy z soku pomarańczowego

 • młoda kobieta w mieście ubrana biało-niebieską koszulkę w paski z plamą po kawie trzyma w ręku kubek kawy

  Plama z kawy