Skip to Content

Usuwanie plamy z soku pomarańczowego

Wszyscy uwielbiamy smak orzeźwiającego soku pomarańczowego. Jest nie tylko pyszny, ale jednocześnie dostarcza wielu niezbędnych witamin. Jednak każdemu z nas przydarzyło się to wielokrotnie – podczas obiadu lub grilla, słodki sok pomarańczowy ląduje na ulubionej sukience lub białej koszuli. Najważniejsze, o czym należy pamiętać, to zachowanie spokoju i natychmiastowe przystąpienie do działania. Dowiedz się, jak sprać sok pomarańczowy i przywrócić dawny blask swoim ulubionym ubraniom.

Heidelbeersaft wird aus einer Glaskaraffe in einen anderen Glasbehälter geschüttelt, daneben auf dem Tisch eine Schale voll mit Heidelbeeren.

Plamy z soku pomarańczowego: Jak usunąć krok po kroku

Krok 1: W przypadku plamy z soku pomarańczowego należy działać natychmiast po pojawieniu się zabrudzenia. Jak najszybciej chwyć za papierowy ręcznik kuchenny, chusteczki lub czystą ściereczkę, aby usunąć nadmiar soku z tkaniny. Rób to bardzo delikatnie, aby sok pomarańczowy nie wniknął w głębsze warstwy materiału.

Krok 2: Zwilż zabrudzenie wodą (najlepiej, jeśli użyjesz wody mineralnej). W tym celu możesz skorzystać ze spryskiwacza lub użyć czystego ręcznika.

Krok 3: Delikatnie osusz miejsce, w którym jeszcze przed chwilą znajdowało się zabrudzenie, przy pomocy czystego i suchego ręcznika. Nie pocieraj zbyt mocno, ponieważ mogłoby to doprowadzić do utrwalenia plamy.

Krok 4: Po zapoznaniu się ze wskazówkami znajdującymi się na metce ubrania, wsadź odzież do pralki i ustaw najwyższą możliwą temperaturę prania. W przypadku delikatnych materiałów, takich jak jedwab lub wełna lepiej będzie, jeśli postawisz na pranie ręczne i użyjesz odpowiedniego produktu marki Perwoll przeznaczonego do delikatnych tkanin.

Gotowe! Po wyciągnięciu ubrania z pralki upewnij się, że plama została całkowicie usunięta. Jeżeli tak się nie stało, powtarzaj powyższe kroki aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Rada od specjalisty: W przypadku plam z soku pomarańczowego należy działać sprawnie i możliwie jak najszybciej. Nie dopuść do sytuacji, w której ciecz wniknie w głębsze warstwy tkaniny.

Plama z soku pomarańczowego: Czyszczenie wstępne

Przy pomocy papierowego ręcznika, chusteczki lub czystej szmatki bardzo delikatnie usuń nadmiar soku pomarańczowego z tkaniny. Następnie zwilż zabrudzenie wodą (najlepiej mineralną) i delikatnie osusz przy pomocy suchego i czystego ręcznika.

W przypadku bardzo uporczywych plam, w procesie czyszczenia wstępnego możesz wykorzystać odplamiacz. Zanim jednak zdecydujesz się nałożyć silny produkt bezpośrednio na ulubioną bluzkę, upewnij się, że jest to bezpieczne, zapoznając się z informacjami znajdującymi się zarówno na metce ubrania, jak i na opakowaniu detergentu.

Jak usunąć plamy po soku pomarańczowym: Pranie i płukanie

W celu całkowitego pozbycia się plamy z soku pomarańczowego wypierz ubranie w najwyższej możliwej temperaturze (upewnij się, sprawdzając informacje znajdujące się na metce). Aby usunąć stare plamy z soku pomarańczowego, należy użyć możliwie najsilniejszego detergentu.

Czym sprać sok pomarańczowy

W celu usunięcia jakiegokolwiek zabrudzenia (na przykład plamy z soku pomarańczowego) z tkaniny, należy zawsze sięgać po profesjonalne środki. W internecie znaleźć można wiele domowych sposobów na usunięcie plam, jednak wysokiej jakości detergenty nie tylko dużo skuteczniej poradzą sobie z zabrudzeniem, ale jednocześnie są one dużo bezpieczniejsze dla materiału. Jeżeli plama pojawiła się na białym ubraniu postaw na żel Persil Universal Active lub wygodne kapsułki Persil DISCS 4w1 Universal. W przypadku kolorów użyj natomiast żelu Persil Color Active lub kapsułek Persil DISCS 4w1 Color.

Więcej Produktów

 • Persil DISCS 4w1 Universal

  Persil DISCS 4w1 Universal

 • Żel Persil Universal

  Żel Persil Universal

 • Persil DISCS 4w1 Color

  Persil DISCS 4w1 Color

Ostatni Artykuł

 • sok jagodowy nalewany ze szklanej karafki do szklanki, a obok stoi miska pełna jagód

  Usuwanie plam z soków

 • tworzenie wzoru z mlecznej pianki w małej, czarnej filiżance do kawy

  Jak usunąć plamy z kawy

 • Usuwanie plam - informacje ogólne

  Usuwanie plam - informacje ogólne