Skip to Content

Jak całkowicie pozbyć się zapachu tłuszczu z odzieży

Przyrządzanie smacznych potraw, takich jak frytki, to świetna zabawa – dopóki nie musisz pozbyć się zapachu tłuszczu z ubrań.

Jeśli lubisz gotować lub pracujesz w kuchni popularnej restauracji, doskonale wiesz, jak uciążliwe jest eliminowanie zapachu tłuszczu. Jeśli choćby na kilka minut staniesz przy frytkownicy, możesz mieć pewność, że wszystko, co masz na sobie przesiąknięte będzie bardzo trwałym zapachem tłuszczu. W tym artykule podpowiadamy, jak usunąć z ubrań zapach tłuszczu.

olej wylewa się z butelki na talerz stojący na drewnianym stole udekorowanym warzywami

Walka z problemem u źródła

Mogłoby wydawać się, że najprostszym sposobem na pozbycie się zapachu tłuszczu jest odświeżacz do tkanin, ale to rozwiązanie nie jest w pełni skuteczne. Choć w ten sposób początkowo zamaskujesz zapach, w końcu konieczne będzie stawienie czoła problemowi i całkowite pozbycie się zapachu tłuszczu z odzieży. Tylko środek dokładnie czyszczący tkaninę, a nie jedynie tymczasowo odświeżający ją, może rzeczywiście wyeliminować zapach tłuszczu z ubrań. Na szczęście to możliwe dzięki produktom Persil® Hygienic Cleanliness oraz kilku wskazówkom. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak pozbyć się z odzieży zapachów powstających podczas gotowania.

Jak usunąć zapach tłuszczu z ubrań: krok po kroku

W odróżnieniu od plam tłuszczu lub oleju, ich zapach przenika całe ubranie, a nie jest zlokalizowany w konkretnym miejscu. To oczywiście oznacza, że do wyeliminowania aromatu konieczne jest wypranie ubrań w pralce przy użyciu odpowiedniego detergentu.
 

Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby Twoje ubrania były świeże i wolne od tłuszczu:

 1. Sprawdź, czy na ubraniu znajdują się jakieś tłuste plamy. Przejdź do działania możliwie jak najszybciej – im dłużej ubranie jest poplamione, tym większa szansa, że całkiem przesiąknie zapachem tłuszczu.
 2. Odciśnij plamy czystą, suchą ściereczką, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Nie pocieraj, ponieważ spowoduje to wniknięcie plamy głębiej w strukturę tkaniny.
 3. Polej plamy niewielką ilością płynu Persil® Hygienic Cleanliness
 4. Upierz w najwyższej temperaturze zalecanej dla danej tkaniny (sprawdź symbole na metkach ubrań).
 5. Po upraniu sprawdź ubrania ponownie i dokładnie je powąchaj. Jeśli zapach tłuszczu nadal jest wyczuwalny, powtórz cały proces.

Więcej Produktów

 • Żel Persil Universal

  Żel Persil Universal

 • Proszek Persil Universal

  Proszek Persil Universal

 • Persil DISCS 4w1 Universal

  Persil DISCS 4w1 Universal

Ostatni Artykuł

 • Jak zmyć podkład z ubrań

  Jak zmyć podkład z ubrań

 • widok z tłu spoconej kobiety w sportowej koszulce

  Jak usunąć plamy z potu z bluzek i koszul

 • tworzenie wzoru z mlecznej pianki w małej, czarnej filiżance do kawy

  Jak usunąć plamy z kawy