Skip to Content

Jak prać ściereczki do okularów?

Każda osoba nosząca okulary wie, że przynajmniej raz dziennie wymagają one dokładnego wyczyszczenia. Najczęściej robimy to przy użyciu profesjonalnej ściereczki wykonanej z mikrofibry. Po pewnym czasie jednak okazuje się, że przestaje ona spełniać swoje zadanie i zamiast czyścić, jedynie rozmazuje brud na szkle okularów. Właśnie wtedy przychodzi czas na pranie ściereczki do okularów! Podpowiadamy, jak to poprawnie zrobić!

Ściereczka do okularów i okulary

Jak prać ściereczki do okularów krok po kroku

Pranie ściereczki do okularów jest naprawdę proste! Wystarczy, że będziesz postępowała według niżej wymienionych kroków.

Krok 1: dokładnie wytrzep ściereczkę do okularów. W ten sposób pozbędziesz się kurzu i większych zanieczyszczeń. Pamiętaj, aby robić to nie tylko przed praniem, ale przed każdym użyciem. Dzięki temu upewnisz się, że ściereczka do okularów nigdy nie porysuje Twoich szkieł.

Krok 2: najbezpieczniej będzie, jeśli postawisz na pranie ręczne. W tym celu napełnij miskę zimną wodą i dodaj niewielką ilość delikatnego środka czyszczącego, takiego jak żel Persil Sensitive.

Krok 3: pozostaw ściereczkę do okularów w mieszance wody ze środkiem piorącym na kilka minut.

Krok 4: wyciągnij ściereczkę z miski i dokładnie wypłucz pod bieżącą wodą, aby pozbyć się wszelkich resztek środka piorącego!

Krok 5: umieść ściereczkę na świeżym powietrzu lub wewnątrz pomieszczenia i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Unikaj używania suszarki bębnowej oraz wystawiania ściereczki na bezpośrednie działanie promieni słonecznych!

Gotowe! Jak widzisz, pranie ściereczki do okularów wcale nie jest takie trudne! Sprawdź rezultat czyszczenia. Jeżeli Twoja ściereczka jest nadal widocznie brudna, powtarzaj powyższe kroki aż do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.

Wskazówka: jeżeli Twoja ściereczka do okularów wymaga dokładniejszego czyszczenia, możesz zastąpić pranie ręczne praniem w pralce. Pamiętaj jednak, aby wybrać niską temperaturę wody oraz używać jedynie delikatnych detergentów (bez wybielacza lub substancji zmiękczających).

W czym prać ściereczki do okularów?

Pranie ściereczki do okularów najlepiej jest wykonać przy użyciu delikatnych środków piorących. W przypadku prania ręcznego postaw na jeden z żeli Persil. Jeżeli zdecydujesz się na pranie w pralce, możesz także użyć kapsułek lub proszku Persil. Pamiętaj również o tym, aby unikać wybielaczy, silnych odplamiaczy oraz płynów do zmiękczania. Tego typu preparaty mogą negatywnie wpłynąć na właściwości ściereczek do okularów!

Dlaczego pranie ściereczki do okularów jest tak ważne?

Teraz gdy już wiesz, jak prać ściereczki do okularów, może zastanawiasz się, dlaczego właściwie ten proces jest tak ważny. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta! Okulary są zazwyczaj wykonane z delikatnych szkieł. Poza tym nosisz je każdego dnia i chcesz, aby poprawiały Twój wzrok. Żeby było to możliwe, muszą być zawsze czyste. Ściereczki do okularów przychodzą więc z pomocą! Niestety, jeżeli są one zabrudzone, znajduje się na nich kurz i inne drobinki, może to doprowadzić do rysowania okularów. Problem może zostać całkowicie uniknięty, jeśli od czasu do czasu przeprowadzisz właściwe pranie ściereczki do okularów!

Teraz już wiesz, jak prać ściereczki do okularów! Koniecznie zajrzyj do innych artykułów na naszym blogu. Dowiesz się z nich między innymi, jak usunąć plamy z krwi, jak usunąć plamy po praniu lub suszeniu i o wiele więcej!

Więcej Produktów

 • Persil DISCS Hygienic Cleanliness

  Persil DISCS Hygienic Cleanliness

 • Żel Persil Freshness By Silan

  Żel Persil Freshness By Silan

 • Żel Persil Sensitive

  Żel Persil Sensitive

Ostatni Artykuł

 • widok z tłu spoconej kobiety w sportowej koszulce

  Jak usunąć plamy z potu z bluzek i koszul

 • Jak zmyć podkład z ubrań

  Jak zmyć podkład z ubrań

 • zadrapane krwawiące kolano chłopca w czerwonych spodenkach

  Jak usunąć plamy z krwi: Przewodnik