Skip to Content

Jak prać ręczniki: Praktyczny poradnik

Zachowanie czystości ręczników, których używamy codziennie do osuszania ciała, jest niezwykle istotne. Pozwala to zapobiegać przenoszeniu bakterii oraz podrażnieniom skóry. Żeby jednak ręczniki zawsze były idealnie czyste i zachowały świeżość, należy odpowiednio o nie zadbać. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak oraz w jakiej temperaturze prać ręczniki, koniecznie przeczytaj ten artykuł. 

Kobieta trzyma na rękach dziecko owinięte białym ręcznikiem.

Jak prać ręczniki krok po kroku

Krok 1.: Przed umieszczeniem ręczników w bębnie pralki, pamiętaj, aby odpowiednio posegregować je ze względu na kolor. Warto także wiedzieć o tym, że ręczników nie należy prać razem z ubraniami, czy innymi tkaninami. Dzięki temu uda Ci się zachować maksymalny poziom higieny.

Krok 2.: Jeżeli na ręczniku znajduje się widoczne zabrudzenie (na przykład plamy z krwi), jeszcze przed wsadzeniem go do pralki, należy zastosować czyszczenie wstępne. Możesz w tym celu użyć profesjonalnego odplamiacza. Żeby upewnić się, że taki środek będzie bezpieczny dla tkaniny, koniecznie zapoznaj się z informacjami na metce.

Krok 3.: Po umieszczeniu ręczników w pralce należy wybrać właściwy program prania. Wiele osób zastanawia się, w jakiej temperaturze prać ręczniki. Właściwą odpowiedź na to pytanie znajdziesz na metce każdego ręcznika. Warto je prać w najwyższej dopuszczalnej temperaturze. Dzięki temu uda Ci się pozbyć większości bakterii, a Twoje ręczniki będą świeże i perfekcyjnie czyste.

Gotowe! Jeszcze przed wysuszeniem ręczników, upewnij się, że wszystkie plamy i zabrudzenia zostały całkowicie usunięte. Jeżeli tak się nie stało, powtarzaj powyższe kroki aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Rada eksperta: Zawsze pierz ręczniki przed ich pierwszym użyciem. W tym celu zastosuj najwyższą dopuszczalną przed producenta temperaturę wody. Pamiętaj także, aby w przypadku prania ręczników powstrzymać się przed używaniem płynów do płukania. Ich celem jest zapobieganie wchłanianiu wilgoci, co w przypadku ręczników jest raczej kompletnie niewskazane.

W czym prać ręczniki?

Żeby Twoje ręczniki zawsze były czyste, świeże i miękkie, stosuj profesjonalne środki. Nie tylko skutecznie usuną plamy i zabrudzenia, ale będą jednocześnie pielęgnowały tkaninę. Postaw na jeden z żeli Persil! W przypadku białych ręczników użyj żelu Persil Universal Active, natomiast do koloru – Persil Color Active.

Możesz również użyć bardzo praktycznych i wygodnych kapsułek – Persil DISCS 4w1 Universal do białych ręczników lub Persil DISCS 4w1 Color do kolorów.

Jak często prać ręczniki?

Wiele osób zastanawia się, jak często powinniśmy prać ręczniki. Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Generalna zasada mówi jednak o tym, aby prać ręczniki tak często, jak to tylko możliwe. Dzięki temu uda Ci się na bieżąco pozbywać gromadzących się bakterii. Jest to szczególnie istotne w przypadku ręczników, których używasz do wycierania twarzy.

Teraz gdy już wiesz jak prać ręczniki, koniecznie sprawdź nasze inne rady i praktyczne poradniki. Dowiedz się między innymi jak prać ubranka dla noworodka, jak prać firanki oraz jak skutecznie wyprać pokrowiec na materac.

Więcej Produktów

 • Żel Persil Universal

  Żel Persil Universal

 • Żel Persil Color

  Żel Persil Color

 • Persil DISCS 4w1 Universal

  Persil DISCS 4w1 Universal

Ostatni Artykuł

 • zadrapane krwawiące kolano chłopca w czerwonych spodenkach

  Jak usunąć plamy z krwi: Przewodnik

 • Zadowolone niemowlę siedzi w koszu na pranie wypełnionym dziecięcymi ubraniami

  Pranie ubranek dla noworodka

 • Pranie firanek: Wskazówki dotyczące czyszczenia i pielęgnacji

  Pranie firanek