Pranie ubranek dla noworodka

Skóra niemowlaków jest niezwykle delikatna, wrażliwa i aż trzy razy cieńsza niż u dorosłej osoby. Istotne jest więc odpowiednie pranie ich ubranek przy użyciu właściwych środków. Pomaga to zapobiec reakcjom alergicznym, czy niechcianym podrażnieniom. Dowiedz się, jak prać niemowlęce ubranka, aby były higienicznie czyste, a skóra Twojego malucha bezpieczna.

Zadowolone niemowlę siedzi w koszu na pranie wypełnionym dziecięcymi ubraniami

Pranie niemowlęcych ubranek krok po kroku

Krok 1: W przypadku prania dziecięcych ubranek lub ubrań osób ze skórą skłonną do alergii niezwykle ważne jest zastosowanie odpowiednich detergentów. W obu tych przypadkach zalecamy więc używanie środków hipoalergicznych, które znacznie zredukują ryzyko reakcji alergicznych. Persil opracował produkty zalecane przez Fundację Europejskiego Centrum Badań Alergii (ECARF) i zatwierdzone przez dermatologów, które zapewniają zarówno ochronę, jak perfekcyjną czystość upranej bielizny i ubrań, jak i ochronę skóry, która będzie miała z nimi kontakt.

Krok 2: Aby użyć odpowiedniej ilości detergentu, zwróć uwagę na zalecenia znajdujące się na opakowaniu oraz przeczytaj nasz artykuł na ten temat.

Krok 3: Upewnij się, że bęben pralki nie jest przepełniony, tak aby poszczególne sztuki pranej odzieży mogły się w nim swobodnie przemieszczać, umożliwiając swobodny dostęp wody, a tym samym prawidłowe rozprowadzenie środka piorącego i płukanie.

Krok 4: W przypadku prania niemowlęcych ubranek zaleca się powtórzenie cyklu płukania. Dzięki temu wszystkie osady środka piorącego zostaną dokładnie spłukane z tkaniny. 

Krok 5: Ubranka niemowlęce najlepiej jest suszyć wewnątrz, szczególnie w okresie wysokiego stężenia pyłków w powietrzu. Mogą ona osiadać na praniu, a następnie powodować podrażnienie skóry przy kontakcie z odzieżą.

Wskazówka specjalisty: Po zakupie nowych ubranek dla swojego dziecka, pamiętaj, aby wyprać je jeden lub dwa razy przed pierwszym użyciem. Usuniesz dzięki temu pozostałości  chemikaliów stosowanych w produkcji tkanin i ubrań, co znacząco zmniejszy ryzyko podrażnień delikatnej skóry.

Pranie ubranek dla noworodka w 40 stopniach

Pranie dziecięcych ubranek wcale nie wymaga użycia bardzo wysokich temperatur. Mogą one jedynie im zaszkodzić i powodować kurczenie. Dla pewności zawsze zwracaj uwagę na symbole znajdujące się na metkach.

Oczywiście inaczej należy postępować podczas prania pieluch tetrowych lub flanelowych. W tym przypadku wyższa temperatura pozwoli na zabicie wszystkich bakterii i usunięcie silnych zabrudzeń. Wiele z nas zna opowieści naszych mam na temat gotowania pieluch. Jednak przy użyciu współcześnie dostępnych detergentów wcale nie jest to konieczne.

Wskazówka: Warto również pamiętać, że ubrania noworodka nie powinny być prane razem z ubraniami innych domowników. Przede wszystkim dlatego, że nawet bardzo wysoka temperatura prania nie zabija wszystkich bakterii, które mogą przenosić się pomiędzy tkaninami. Poza tym ubrania osób dorosłych wymagają często innych cykli prania, o których możesz przeczytać w naszym artykule.

Teraz gdy pranie niemowlęcych ubranek nie będzie sprawiało Ci kłopotów, poznaj więcej naszych wskazówek. Z poradników Persil dowiesz się między innymi, jak prać odzież roboczą oraz w jaki sposób pozbyć się zaschniętych plam.