Walka z problemem u źródła

 

Mogłoby wydawać się, że najprostszym sposobem na pozbycie się zapachu tłuszczu jest odświeżacz do tkanin, ale to rozwiązanie nie jest w pełni skuteczne. Choć w ten sposób początkowo zamaskujesz zapach, w końcu konieczne będzie stawienie czoła problemowi i całkowite pozbycie się zapachu tłuszczu z odzieży. Tylko środek dokładnie czyszczący tkaninę, a nie jedynie tymczasowo odświeżający ją, może rzeczywiście wyeliminować zapach tłuszczu z ubrań. Na szczęście to możliwe dzięki produktom Persil® Hygienic Cleanliness oraz kilku wskazówkom. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak pozbyć się z odzieży zapachów powstających podczas gotowania.

 

Jak usunąć zapach tłuszczu z ubrań: krok po kroku

W odróżnieniu od plam tłuszczu lub oleju, ich zapach przenika całe ubranie, a nie jest zlokalizowany w konkretnym miejscu. To oczywiście oznacza, że do wyeliminowania aromatu konieczne jest wypranie ubrań w pralce przy użyciu odpowiedniego detergentu.
 

Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby Twoje ubrania były świeże i wolne od tłuszczu:

  1. Sprawdź, czy na ubraniu znajdują się jakieś tłuste plamy. Przejdź do działania możliwie jak najszybciej – im dłużej ubranie jest poplamione, tym większa szansa, że całkiem przesiąknie zapachem tłuszczu.
  2. Odciśnij plamy czystą, suchą ściereczką, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Nie pocieraj, ponieważ spowoduje to wniknięcie plamy głębiej w strukturę tkaniny.
  3. Polej plamy niewielką ilością płynu Persil® Hygienic Cleanliness
  4. Upierz w najwyższej temperaturze zalecanej dla danej tkaniny (sprawdź symbole na metkach ubrań).
  5. Po upraniu sprawdź ubrania ponownie i dokładnie je powąchaj. Jeśli zapach tłuszczu nadal jest wyczuwalny, powtórz cały proces.

Kliknij START, aby odsłuchać

Your browser does not support HTML5 <AUDIO> element. Download audio.