Ciekawe fakty

surfactants
Loading...

Zawarte w detergentach polimery pełnią różne ważne funkcje, a czasem są wręcz odpowiedzialne za ich specjalne działanie.

Więcej o polimerach w produktach Persil

Polimery najczęściej używane w produktach Persil to:

 

Środki zapobiegające ponownemu osadzaniu się brudu

Pomagają zapewnić stabilność rozpuszczonych zanieczyszczeń w wodzie podczas prania i uniemożliwiają ich ponowne osadzenie się na tkaninach. Dodatkowo zapobiegają szarzeniu.

 

Środki antypienne

Pomagają zapobiegać powstawaniu piany, ograniczając ryzyko wycieku wody lub piany z pralki w przypadku dodania zbyt dużej dawki detergentu.

 

Inhibitory przenoszenia barwników

Zapewniają stabilność cząsteczek barwnika w wodzie, zapobiegając ich migracji na inne tkaniny i ich przebarwieniu. Znajdują się w większości środków do prania do tkanin kolorowych.

 

Polimery funkcyjne

Niektóre produkty Persil oprócz surfaktantów zawierają też polimery o konkretnym działaniu, np. skuteczniej usuwające plamy lub nadające tkaninom większy blask.

 

Polimery ułatwiające usuwanie zabrudzeń

Wnikają we włókna podczas prania i tworzą ochronną warstwę. Dzięki temu usunięcie powstałych później plam olejowych jest znacznie łatwiejsze.

 

Środki regulujące lepkość

Pozwalają regulować lepkość żelów Persil.

Jak używamy polimerów?

Loading...

Persil wykorzystuje różne polimery do zagwarantowania różnych właściwości produktów. Zapobiegają one na przykład ponownemu osadzaniu się brudu na włóknach, przenoszeniu barwników, a nawet wnikaniu zanieczyszczeń głębiej w strukturę tkaniny. Wiele polimerów jest biodegradowalnych ze swej natury, jednak niestety ta zasada nie dotyczy wszystkich przypadków. Pracując nad naszymi produktami, nieustannie dążymy do ulepszania naszych receptur i ograniczania ich wpływu na środowisko, dlatego staramy się zastępować niektóre polimery tymi biodegradowalnymi, o ile mogą one zagwarantować podobne działanie.

Znajdź rozwiązanie pasujące do Twoich potrzeb

Skóra wrażliwa

Żel Persil Sensitive i proszek Persil Sensitive zostały opracowane z myślą o ludziach ze skórą wrażliwą. W recepturach tych szczególnie dobrze dostosowanych do potrzeb skóry wrażliwej detergentów wykorzystano specjalne substancje zapachowe odpowiednie dla alergików, a jednocześnie całkowicie wyeliminowano z nich barwniki.

Higieniczna czystość

Czyste pranie pomaga zagwarantować Tobie i Twojej rodzinie bezpieczne środowisko. Produkty Persil z technologią głębokiego oczyszczania gwarantują higieniczną czystość prania.