Skip to Content

Higieniczne czyste pranie

Higiena to coś więcej niż nieskazitelna czystość: dbanie o zdrowie rodziny zaczyna się od odpowiedniej higieny. Zaufaj technologii Persil Deep Clean i ciesz się higieniczną czystością prania.

surfactants

Nasze zobowiązanie wobec Ciebie

Czystość prania jest istotna dla zdrowia i samopoczucia Twoich bliskich. Dzięki technologii Deep Clean wszystkie produkty Persil gwarantują całkowite usuwanie plam. W przypadku starych lub uporczywych plam bądź białych tkanin najlepiej sprawdzają się środki do prania z linii Persil Universal przeznaczone do tkanin białych, ponieważ zawierają wybielacz. Produkty do tkanin kolorowych zostały opracowane specjalnie z myślą o odzieży w różnych kolorach, dlatego nie zawierają m.in. wybielacza ani rozjaśniaczy optycznych, dzięki czemu kolory nie blakną.


Gdy podstawowy poziom higieny to za mało


Do uzyskania higienicznej czystości prania zalecamy proszek Persil Universal lub Persil Hygienic Cleanliness. W celu ochrony i zachowania czystości pralki zalecane jest pranie ze stałą częstotliwością, w standardowym gospodarstwie domowym np. mniej więcej co tydzień, w wyższych temperaturach (np. 60°) przy użyciu uniwersalnego proszku Persil.

Pranie w wyższych temperaturach
Nasze zalecenie dotyczy także gospodarstw domowych, w których ktoś choruje na zakaźną chorobę, taką jak grypę, grzybicę stóp, infekcje skóry lub układu pokarmowego albo ma obniżoną odporność. Przed każdym praniem sprawdź wskazówki na metkach ubrań. Warto pamiętać, że detergenty na bazie wybielacza nie są odpowiednie do tkanin kolorowych i ciemnych.

Wybieraj dłuższe programy prania
Wszystko, co dobre, wymaga czasu: w przypadku silnie zabrudzonego prania staraj się unikać krótkich programów i szybkich cykli – zamiast tego wybierz program trwający najdłużej.

Staraj się rozwiesić pranie na sznurku lub suszarce zaraz po upraniu, aby zapobiec rozwinięciu się nowych zarazków w bębnie pralki, czemu sprzyja wysoka wilgotność spowodowana obecnością mokrego prania.

W miarę możliwości susz pranie na wolnym powietrzu i unikaj korzystania z suszarek mechanicznych, o ile to możliwe.

Higiena w czasie epidemii koronawirusa
Uwaga: żadne z naszych dostępnych obecnie na rynku produktów nie eliminują koronawirusa. Nie ma jeszcze możliwości przeprowadzania komercyjnych testów dotyczących nowego koronawirusa (SARS CoV-2). Dlatego zalecamy stosowanie w domu dodatkowych środków higienicznych mających pomóc zagwarantować zdrowe środowisko. Dalsze informacje są dostępne tutaj:

https://cleanright.eu/pl/site-content/ogolne-wskazowki-postepowania-gdy-w-twoim-domu-ktos-jest-chory.html

Znajdź rozwiązanie pasujące do Twoich potrzeb

  • Skóra wrażliwa

    Żel Persil Sensitive i proszek Persil Sensitive zostały opracowane z myślą o ludziach ze skórą wrażliwą. W recepturach tych szczególnie dobrze dostosowanych do potrzeb skóry wrażliwej detergentów wykorzystano specjalne substancje zapachowe odpowiednie dla alergików, a jednocześnie całkowicie wyeliminowano z nich barwniki.

  • Odpowiedzialność firmy Henkel

    Jesteśmy pionierami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, dlatego chcemy promować nowe rozwiązania sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi, a także dbać o rozszerzanie naszej działalności biznesowej w odpowiedzialny sposób oraz o dobre wyniki finansowe. Te cele przyświecają działaniom naszej firmy w całym łańcuchu wartości.