Skip to Content

Substancje zapachowe

surfactants

Ciekawe fakty

Substancje zapachowe to mieszanina składników zapachowych, dzięki którym uprane tkaniny mają przyjemny zapach. Wśród kilku tysięcy różnych składników zapachowych wykorzystywanych do stworzenia przyjemnego i trwałego aromatu znajdują się takie, które częściej niż inne są kojarzone z alergią – dlatego ich nazwy są umieszczane na opakowaniach kosmetyków oraz detergentów i produktów czyszczących. Z tego samego powodu są one wyraźnie oznaczone na etykietach Persil. Dzięki temu alergicy mogą podczas zakupów unikać produktów zawierających szkodliwe dla nich substancje.


Jak używamy substancji zapachowych?

Substancje zapachowe nadają przyjemny i trwały aromat nie tylko upranym tkaninom, ale też samym produktom Persil. W zależności od wariantu wybieramy substancje zapachowe tak, aby zapach świeżego, czystego prania był bardziej trwały. Ponadto niektóre specjalnie opracowane substancje zapachowe neutralizują nieprzyjemne zapachy, co jest szczególnie ważne w przypadku odzieży sportowej. Wszystkie substancje zapachowe, których używamy, są zgodne z wszystkimi obowiązującymi wymogami prawnymi i poddawane licznym testom potwierdzającym zgodność z wytycznymi dotyczącymi zdrowia. W naszych produktach do skóry wrażliwej nie znajdują się żadne substancje zapachowe wymagające wymienienia na etykiecie.


 

Skąd pochodzi ten składnik?

 

Niektóre składniki zapachowe używane przez Persil są pochodzenia naturalnego. Niemniej jednak niektóre są wytwarzane sztucznie w celu pozbycia się niechcianych produktów ubocznych występujących w naturze lub zapewnienia odpowiedniej ilości składnika.

Znajdź rozwiązanie pasujące do Twoich potrzeb

  • Skóra wrażliwa

    Żel Persil Sensitive i proszek Persil Sensitive zostały opracowane z myślą o ludziach ze skórą wrażliwą. W recepturach tych szczególnie dobrze dostosowanych do potrzeb skóry wrażliwej detergentów wykorzystano specjalne substancje zapachowe odpowiednie dla alergików, a jednocześnie całkowicie wyeliminowano z nich barwniki.

  • Higieniczne czyste pranie

    Higieniczna czystość

    Od kilkudziesięciu lat naszą pasją jest opracowywanie innowacyjnych rozwiązań pozwalających doskonale dbać o tkaniny. Czyste tkaniny pomagają zagwarantować Tobie i Twojej rodzinie bezpieczne środowisko. Produkty Persil z technologią Deep Clean Plus gwarantują higieniczną czystość, jakiej pragniesz.