Skip to Content

Uwzględnij nasze zalecenia

Na każdym produkcie Persil znajdziesz zalecenia dotyczące dawkowania dopasowane do małego, średniego i dużego poziomu zabrudzeń. W związku z tym ważnym etapem pozwalającym zagwarantować prawidłowe dozowanie detergentu jest sortowanie prania według poziomu zabrudzenia.

Wraz z poziomem zabrudzeń zwiększa się zalecana dawka detergentu. Pamiętaj, że dawka będzie inna w zależności od tego, czy używasz żelu, proszku, czy kapsułek, dlatego zawsze sprawdzaj instrukcje na opakowaniu i dopasowuj wielkość dawki na ich podstawie.

Poznaj poziom twardości wody

W każdym regionie poziom twardości wody jest inny. Aby móc prawidłowo dozować detergent, skontaktuj się z lokalnym przedsiębiorstwem wodociągowym i zapytaj, jak twarda jest woda dostarczana do Twojego domu. To pozwoli Ci z łatwością określić dawkę na podstawie zaleceń znajdujących się na etykiecie każdego produktu Persil.

Sprawdź pojemność pralki

Na opakowaniach produktów podane są wielkości dawek dla typowego wsadu w pralce o pojemności od 4,5 do 5 kg. Jeśli posiadasz pralkę z większym bębnem, na każdym produkcie Persil znajdziesz też konkretne zalecenia dla dużych pralek.

Dbanie o czystość naszego świata

  • Nasze certyfikaty

    Henkel jest pionierem w zakresie opracowywania detergentów przyjaznych dla środowiska oraz pierwszą firmą, która w 2005 roku przystąpiła do „A.I.S.E. Charter for Sustainable Washing and Cleaning”. Firmy, które dołączyły do inicjatywy International Laundry & Home Care Association (A.I.S.E., Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości) zobowiązują się do ciągłego rozwijania swoich procedur i składania rocznych raportów na temat rozwoju gospodarczego, środowiskowego i społecznego w oparciu o konkretne kluczowe wskaźniki.

  • Odpowiedzialność firmy Henkel

    Jesteśmy pionierami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, dlatego chcemy promować nowe rozwiązania sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi, a także dbać o rozszerzanie naszej działalności biznesowej w odpowiedzialny sposób oraz o dobre wyniki finansowe. Te cele przyświecają działaniom naszej firmy w całym łańcuchu wartości.