Jak oszczędzić wodę i energię

Małe rzeczy mogą robić ogromną różnicę. Niemal 80% zużycia energii i emisji CO2 związanych z detergentami do prania przypada na fazę użytkowania, czyli pranie. Wynika to głównie z tego, jak energochłonne jest podgrzewanie wody w pralce.

Niewielkie zmiany dotyczące programu prania lub wsadu w pralce mogą być ważnym krokiem do zagwarantowania zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Pierz w niskich temperaturach i ogranicz swój wkład w zmiany klimatyczne

Od wielu lat nieustannie ulepszamy receptury produktów Persil, aby zagwarantować optymalną skuteczność prania już w niskich temperaturach.

Nasza formuła pozwala obniżyć temperaturę prania i cieszyć się świeżymi, czystymi ubraniami, jednocześnie obniżając wydatki na energię o 60 EUR rocznie. Ponadto piorąc w 30°C, możesz ograniczyć wpływ swojej pralki na zmiany klimatyczne aż o 50%.

Załaduj pralkę do pełna i obniż rachunki za energię

Wrzucając do pralki maksymalną ilość odzieży, nie tylko oszczędzasz wodę, ale też obniżasz swoje wydatki na energię.

Planując pranie oraz sortując odzież i grupując ją na podstawie stopnia zabrudzenia, możesz uniknąć prania, gdy pralka jest wypełniona do połowy, co pozwala zaoszczędzić detergent i obniżyć wysokość rocznych wydatków na energię o nawet 70%.

Oblicz swój wpływ na środowisko

Poświęć kilka minut, aby skorzystać ze specjalnego kalkulatora opracowanego przez Henkel wraz z Instytutem w Wuppertalu (Niemcy). Dzięki niemu dowiesz się, w jaki sposób podejmowane przez Ciebie wybory wpływają na Twój ślad węglowy. Kalkulator pomoże Ci szybko określić własny wpływ na środowisko.

Dbanie o czystość naszego świata

  • Nasze certyfikaty

    Henkel jest pionierem w zakresie opracowywania detergentów przyjaznych dla środowiska oraz pierwszą firmą, która w 2005 roku przystąpiła do „A.I.S.E. Charter for Sustainable Washing and Cleaning”. Firmy, które dołączyły do inicjatywy International Laundry & Home Care Association (A.I.S.E., Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości) zobowiązują się do ciągłego rozwijania swoich procedur i składania rocznych raportów na temat rozwoju gospodarczego, środowiskowego i społecznego w oparciu o konkretne kluczowe wskaźniki.

  • Odpowiedzialność firmy Henkel

    Jesteśmy pionierami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, dlatego chcemy promować nowe rozwiązania sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi, a także dbać o rozszerzanie naszej działalności biznesowej w odpowiedzialny sposób oraz o dobre wyniki finansowe. Te cele przyświecają działaniom naszej firmy w całym łańcuchu wartości.