Skip to Content

Konserwanty

surfactants

Ciekawe fakty

W przypadku produktów płynnych konserwanty zapewniają stabilność receptur. Bez nich w produkcie rozwinęłyby się bakterie lub nieprzyjemny zapach. Zgodnie z rozporządzeniem UE w sprawie detergentów na opakowaniach detergentów i produktów czyszczących musi znaleźć się informacja na temat zawartych w nich konserwantów, niezależnie od ich stężenia. Dzięki temu alergicy mogą podczas zakupów unikać produktów zawierających szkodliwe dla nich substancje.


Jak używamy konserwantów?

Konserwanty znajdują się w żelach Persil, ale są one starannie dobrane i dodane w minimalnej ilości potrzebnej do zagwarantowania skutecznego działania.

W ten sposób staramy się w jak największym stopniu rezygnować z używania konserwantów, jeśli trwałość produktu można zagwarantować za pomocą innych składników. Przeważnie na potrzeby użytkowania żel Persil jest rozcieńczony w dużej ilości wody.


Znajdź rozwiązanie pasujące do Twoich potrzeb

  • Skóra wrażliwa

    Żel Persil Sensitive i proszek Persil Sensitive zostały opracowane z myślą o ludziach ze skórą wrażliwą. W recepturach tych szczególnie dobrze dostosowanych do potrzeb skóry wrażliwej detergentów wykorzystano specjalne substancje zapachowe odpowiednie dla alergików, a jednocześnie całkowicie wyeliminowano z nich barwniki.

  • Higieniczne czyste pranie

    Higieniczna czystość

    Od kilkudziesięciu lat naszą pasją jest opracowywanie innowacyjnych rozwiązań pozwalających doskonale dbać o tkaniny. Czyste tkaniny pomagają zagwarantować Tobie i Twojej rodzinie bezpieczne środowisko. Produkty Persil z technologią Deep Clean Plus gwarantują higieniczną czystość, jakiej pragniesz.