Skip to Content

Polimery

surfactants

Ciekawe fakty

Zawarte w detergentach polimery pełnią różne ważne funkcje, a czasem są wręcz odpowiedzialne za ich specjalne działanie.


surfactants

Więcej o polimerach w produktach Persil

Polimery najczęściej używane w produktach Persil to:

Środki zapobiegające ponownemu osadzaniu się brudu
Pomagają zapewnić stabilność rozpuszczonych zanieczyszczeń w wodzie podczas prania i uniemożliwiają ich ponowne osadzenie się na tkaninach. Dodatkowo zapobiegają szarzeniu.

Środki antypienne
Pomagają zapobiegać powstawaniu piany, ograniczając ryzyko wycieku wody lub piany z pralki w przypadku dodania zbyt dużej dawki detergentu.

Inhibitory przenoszenia barwników
Zapewniają stabilność cząsteczek barwnika w wodzie, zapobiegając ich migracji na inne tkaniny i ich przebarwieniu. Znajdują się w większości środków do prania do tkanin kolorowych.

Polimery funkcyjne
Niektóre produkty Persil oprócz surfaktantów zawierają też polimery o konkretnym działaniu, np. skuteczniej usuwające plamy lub nadające tkaninom większy blask.

Polimery ułatwiające usuwanie zabrudzeń
Wnikają we włókna podczas prania i tworzą ochronną warstwę. Dzięki temu usunięcie powstałych później plam olejowych jest znacznie łatwiejsze.

Środki regulujące lepkość
Pozwalają regulować lepkość żelów Persil.

Jak używamy polimerów?

Persil wykorzystuje różne polimery do zagwarantowania różnych właściwości produktów. Zapobiegają one na przykład ponownemu osadzaniu się brudu na włóknach, przenoszeniu barwników, a nawet wnikaniu zanieczyszczeń głębiej w strukturę tkaniny. Wiele polimerów jest biodegradowalnych ze swej natury, jednak niestety ta zasada nie dotyczy wszystkich przypadków. Pracując nad naszymi produktami, nieustannie dążymy do ulepszania naszych receptur i ograniczania ich wpływu na środowisko, dlatego staramy się zastępować niektóre polimery tymi biodegradowalnymi, o ile mogą one zagwarantować podobne działanie.


Znajdź rozwiązanie pasujące do Twoich potrzeb

  • Skóra wrażliwa

    Żel Persil Sensitive i proszek Persil Sensitive zostały opracowane z myślą o ludziach ze skórą wrażliwą. W recepturach tych szczególnie dobrze dostosowanych do potrzeb skóry wrażliwej detergentów wykorzystano specjalne substancje zapachowe odpowiednie dla alergików, a jednocześnie całkowicie wyeliminowano z nich barwniki.

  • Higieniczne czyste pranie

    Higieniczna czystość

    Od kilkudziesięciu lat naszą pasją jest opracowywanie innowacyjnych rozwiązań pozwalających doskonale dbać o tkaniny. Czyste tkaniny pomagają zagwarantować Tobie i Twojej rodzinie bezpieczne środowisko. Produkty Persil z technologią Deep Clean Plus gwarantują higieniczną czystość, jakiej pragniesz.