Skip to Content

Enzymy

enzymes

Ciekawe fakty

Enzymy to substancje czyszczące pochodzenia biologicznego oddziałujące na konkretne rodzaje plam. Istnieją różne rodzaje enzymów, a każdy z nich jest skuteczny w usuwaniu konkretnego typu plam i zanieczyszczeń (z tłuszczu, skrobi, białka itp.). Wszystkie enzymy zawarte w produktach Persil działają jak katalizatory, a każdy z nich jest aktywowany kilkukrotnie podczas cyklu prania, co pozwala usunąć wszystkie cząsteczki zanieczyszczeń. Nawet w niskich temperaturach. Zgodnie z rozporządzeniem UE w sprawie detergentów informacja o obecności enzymów musi znaleźć się na opakowaniu niezależnie od ich stężenia.


Więcej o enzymach w produktach Persil

Główne grupy enzymów używane w recepturach Persil to proteazy, amylazy i celulazy:

Proteazy
Usuwają zabrudzenia białkowe, takie jak plamy z jajek, krwi i mleka

Amylazy
Usuwają zabrudzenia węglowodanowe i skrobiowe, takie jak resztki makaronu, ziemniaków, ryżu i produktów zbożowych

Celulazy
Wygładzają tkaninę, chronią kolory, utrzymują biel i zapobiegają mechaceniu

Jak używamy enzymów?

Persil nieustannie opracowuje innowacyjne enzymy dostosowane do zmian nawyków społeczeństwa i skutecznie usuwające resztki nawet najnowocześniejszych substancji. Ponadto enzymy aktywne w niskich temperaturach pomagają usuwać zabrudzenia już w 20 lub 30°C.


Znajdź rozwiązanie pasujące do Twoich potrzeb

  • Skóra wrażliwa

    Żel Persil Sensitive i proszek Persil Sensitive zostały opracowane z myślą o ludziach ze skórą wrażliwą. W recepturach tych szczególnie dobrze dostosowanych do potrzeb skóry wrażliwej detergentów wykorzystano specjalne substancje zapachowe odpowiednie dla alergików, a jednocześnie całkowicie wyeliminowano z nich barwniki.

  • Higieniczne czyste pranie

    Higieniczna czystość

    Od kilkudziesięciu lat naszą pasją jest opracowywanie innowacyjnych rozwiązań pozwalających doskonale dbać o tkaniny. Czyste tkaniny pomagają zagwarantować Tobie i Twojej rodzinie bezpieczne środowisko. Produkty Persil z technologią Deep Clean Plus gwarantują higieniczną czystość, jakiej pragniesz.