Skip to Content

Jak usunąć żółte plamy pod pachami?

Twoja bluzka od jakiegoś czasu przestała być śnieżnobiała pod pachami? Żółte plamy z potu i dezodorantu bywają naprawdę irytujące. Zwłaszcza, jeśli pojawiają się na jasnych ubraniach. Na szczęście są sposoby na ich łatwe usunięcie przy pomocy odpowiednich produktów do usuwania plam. Dowiedz się, jak usunąć żółte plamy pod pachami. Dzięki naszym radom będziesz cieszyć się swoją koszulą przez długi czas!

Kobieta o blond włosach ubrana w białą koszulę z plamą potu pod pachą oraz szare materiałowe spodnie pisze na telefonie

Sposób na żółte plamy pod pachami: krok po kroku

Krok 1: nanieś na poplamione fragmenty ubrania odpowiedni odplamiacz do usuwania starych, żółtych plam z potu.

Wskazówka: pamiętaj, aby przed wykonaniem tego kroku upewnić się, że produkt jest bezpieczny dla tkaniny! Przeczytaj informacje znajdujące się na metce oraz nanieś niewielką ilość odplamiacza na niewidoczne miejsce ubrania i odczekaj kilka minut, aby sprawdzić, czy kolor w tym miejscu nie zmienił się.

Krok 2: pozostaw odplamiacz na odpowiednią ilość czasu określoną na opakowaniu.

Krok 3: wypierz ubranie używając swojego ulubionego proszku lub płynu.

Gotowe! Teraz wysusz swoją ulubioną bluzkę i sprawdź, czy plamy są nadal widoczne. Jeżeli tak, to powtarzaj powyższe kroki aż do skutku.

Rada od specjalisty: mocno zabrudzone ubrania pierz w najwyższej możliwej temperaturze. Informacje na ten temat znajdują się na metce.

Jak usunąć stare żółte plamy pod pachami?

Pocenie się nie jest niczym, czego powinniśmy się wstydzić. W końcu to naturalny proces, który zachodzi u każdego. Jednak pot może pozostawiać osad, który nie tylko wygląda nieestetycznie, ale także niszczy nasze ulubione ubrania. Żółte plamy pod pachami stanowią szczególny problem na jasnych koszulach, topach lub kardiganach. Stwardniały materiał w okolicy pach nie jest jednak wynikiem potu, a raczej dezodorantów, zwłaszcza zawierających aluminium. Ograniczają one pocenie się, co jest oczywiste i pożądane, ale niestety mogą także pozostawiać plamy na koszulach. Nie martw się: nic straconego! Dzięki odpowiednim produktom żółte plamy z potu można łatwo usunąć i bez obaw ponownie założyć ulubioną koszulę.

W Internecie znaleźć można wiele domowych sposobów na pozbycie się plam z koszuli lub swetra, na przykład użycie kwasku cytrynowego, wody z octem lub sody oczyszczonej. Zalecamy jednak ostrożność i stosowanie profesjonalnych produktów. Są one nie tylko skuteczniejsze, ale także delikatniejsze dla tkanin.

Jak sprać żółte plamy pod pachami z białych i kolorowych ubrań?

Jeśli plamy z potu nie znikają z tkaniny nawet po kilku praniach, konieczne jest specjalne działanie. Najlepiej jest to zrobić przy pomocy odplamiaczy, które zostały opracowane specjalnie do radzenia sobie z tego typu plamami.

Czyszczenie wstępne

Suche ubranie połóż płasko na suchym miejscu (np. na podłodze). Na poplamione miejsca nałóż odpowiedni odplamiacz, zapoznając się wcześniej z instrukcją na opakowaniu oraz z metką na ubraniu. Jeżeli chcesz mieć pewność, że nie zniszczysz delikatnej tkaniny, nałóż wcześniej produkt w niewidocznym miejscu i sprawdź jego działanie.

Pranie

Ubranie możesz wyprać tak, jak to zwykle robisz, na przykład używając proszku Persil Universal do białych lub Persil Color do kolorowych ubrań. Detergent należy dozować tak samo jak w przypadku normalnie zabrudzonego prania. Wybierz najwyższą możliwą temperaturę, zgodnie z zaleceniami znajdującymi się na metce.

Sprawdź efekty

Po wysuszeniu prania, sprawdź, czy żółte plamy pod pachami zostały usunięte. Jeżeli tkanina jest nadal twarda, a krawędzie żółte, wystarczy, że powtórzysz cały proces, aż do uzyskania zadowalającego wyniku. Masz więcej pytań związanych z praniem? Sprawdź nasze poradniki!

Plamom z potu często nie da się zapobiec, ale mogą one powodować, że niepotrzebnie pozbywamy się ubrań. Na szczęście żółte plamy pod pachami można z łatwością usunąć stosując odpowiednie kroki i używając profesjonalnych produktów.

Więcej Produktów

 • Żel Persil Universal

  Żel Persil Universal

 • Proszek Persil Universal

  Proszek Persil Universal

 • Żel Persil Color

  Żel Persil Color

Ostatni Artykuł

 • Jak zmyć podkład z ubrań

  Jak zmyć podkład z ubrań

 • widok z tłu spoconej kobiety w sportowej koszulce

  Jak usunąć plamy z potu z bluzek i koszul

 • tworzenie wzoru z mlecznej pianki w małej, czarnej filiżance do kawy

  Jak usunąć plamy z kawy