Skip to Content

Usuwanie plamy z winogron

Szklanka świeżego soku winogronowego jest orzeźwiająca w gorący dzień, ale wiemy, że dzieci mogą poślizgnąć się ze swoją filiżanką i rozlać jej zawartość na siebie! Na szczęście, dzięki przydatnym poradom Persil, wiedza o tym, jak usuwać plamy z winogron jest prosta. Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, aby usunąć plamę i dać dzieciom kolejną szklankę pysznego soku!

Dziecko siedzi na trawniku z miską i ręką pełną jagód z plamą z jagód na białej koszulce.

Usuwanie plam z soku winogronowego krok po kroku

Krok 1: Działaj jak najszybciej! Im dłużej plama z soku winogronowego pozostanie na ubraniu, tym trudniej będzie ją ostatecznie usunąć. Bez względu na to, czy zabrudzenie znajduje się na spodniach, czy na koszulce, chwyć czystą szmatkę lub papierowy ręcznik i delikatnie wytrzyj jak najwięcej soku. Unikaj jednak zbyt mocnego pocierania plamy na siłę. Może to doprowadzić do wniknięcia soku jeszcze głębiej w tkaninę, a co za tym idzie uczynić plamę jeszcze trudniejszą do usunięcia.

Krok 2: Przytrzymaj poplamiony fragment ubrania nad zimną, bieżącą wodą, ale ustaw ubranie tak, aby sok z winogron nie spływał na inne części materiału, a zamiast tego prosto do umywalki. Nie chcesz przecież, żeby zabrudzenie stało się jeszcze większe, dodając Ci dodatkowej pracy.

Krok 3: Następnie należy chwycić za płynny detergent Persil Hygienic Cleanliness i wylać niewielką jego ilość bezpośrednio na plamę. Ma to na celu wstępne usunięcie plamy z soku winogronowego, aby łatwiej było jej się ostatecznie pozbyć. Weź starą (ale czystą) szczoteczkę do zębów i bardzo delikatnie wcieraj detergent. Pozostaw ubranie na około 5 minut (dla pewności zapoznaj się z instrukcjami znajdującymi się na opakowaniu środka czyszczącego).

Krok 4: Spłucz poplamione ubranie pod bieżącą zimną wodą, a następnie włóż je do pralki. Najlepiej będzie, jeśli użyjesz najwyższej możliwej temperatury zgodnie z symbolami na metce. Kiedy pralka zakończy swój cykl prania, sprawdź, czy plama z soku winogronowego została w pełni usunięta. Jeżeli tak się nie stało, spróbuj wyprać ubranie, ponownie stosując te same, powyższe kroki. Jest to niezwykle istotny krok, ponieważ plamy stają się dużo trudniejsze do usunięcia po wysuszeniu prania, zwłaszcza gdy suszy się je w suszarce bębnowej.

Dalsze wskazówki: Wiedza o tym, jak dokładnie usunąć plamy z soku winogronowego, to dopiero początek. W naszym poradniku znajdziesz wiele innych interesujących wskazówek dotyczących usuwania plam z napojów i jedzenia.

Ubrania do czyszczenia na sucho: Jak usunąć plamy z soku z winogron

Może się zdarzyć, że sok winogronowy został rozlany na odzież wykonaną z bardzo delikatnych materiałów, takich jak wełna lub jedwab. W takim przypadku należy postępować ze szczególną ostrożnością. Zazwyczaj tego rodzaju materiały wymagają prania ręcznego (dla pewności zapoznaj się z informacjami znajdującymi się na metce). Warto również postawić na specjalnie detergenty przeznaczone do prania tego typu delikatnych tkanin. Możesz na przykład wybrać jeden z produktów Perwoll. Sok winogronowy może także wylądować na odzieży przeznaczonej wyłącznie do czyszczenia chemicznego. W takim przypadku delikatnie wytrzyj plamę, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci, a następnie udaj się do profrasjonalnej pralni chemicznej.

Więcej Produktów

 • Persil Żel Hygienic Cleanliness

  Persil Żel Hygienic Cleanliness

 • Proszek Persil Color

  Proszek Persil Color

 • Proszek Persil Universal

  Proszek Persil Universal

Ostatni Artykuł

 • Symbole prania i ich znaczenie: Jak prawidłowo dbać o tekstylia?

  Symbole prania

 • kobieta z plamą z owoców na białej koszulce jagody w szklance z pudingiem przed ladą kuchenną udekorowaną owocami

  Plama z jagód: usuwanie zabrudzeń po owocach leśnych

 • przewrócony kieliszek z czerwonym winem i plamy z czerwonego wina na białym dywanie

  Usuwanie plam z czerwonego wina z obrusów i serwetek