Skip to Content

Jak usunąć plamy z pasty do zębów

Któż z nas tego nie doświadczył? Stoisz przed lustrem, myjesz zęby i nagle wielki kleks pasty do zębów ląduje na twoim ubraniu. Zdarza się to szczególnie często w przypadku dzieci, które dopiero uczą się samodzielnie myć zęby. Dzięki naszym wskazówkom skutecznie pozbędziesz się plam z ubrań.

Jak usunąć plamy z pasty do zębów krok po kroku

Krok 1: Ostrożnie usuń nadmiar pasty do zębów przy pomocy tępej strony noża lub łyżeczki. Jeśli jednak plama powstała z piany, która całkowicie wchłonęła się w materiał, ostrożnie przetrzyj zabrudzenie wilgotną szmatką.

Krok 2: Czyszczenie wstępne plamy z pasty do zębów polega na krótkim moczeniu lub pocieraniu jej odplamiaczem z dodatkiem kropli płynnego detergentu.

Krok 3: Wybierz odpowiedni detergent i wypierz ubranie w pralce lub ręcznie.

Gotowe! Po praniu upewnij się, że plama została całkowicie usunięta. Jeżeli tak się nie stało, powtarzaj powyższe kroki aż do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.

Rada specjalisty: Nie tylko rodzaj plamy, ale także tkanina decyduje o sposobie czyszczenia. Dlatego pamiętaj, aby zawsze zapoznawać się z informacjami znajdującymi się na metce. Wyczytasz z niej między innymi, w jakiej maksymalnej temperaturze należy prać ubranie.

Nie wszystkie plamy z pasty do zębów są takie same

Istnieje wiele rodzajów pasty do zębów, a każda z nich pozostawia na tekstyliach inny rodzaj plam. Na produkty, które wybielają zęby, należy reagować szczególnie szybko. Jeśli wejdą w kontakt z tkaniną, mogą ją wybielić.

Kolorowe paski w paście do zębów mogą z kolei pozostawić kolorowe plamy. Jest to szczególnie dokuczliwe na białych tkaninach i w takim przypadku należy natychmiast zmyć zabrudzenie pod bieżącą wodą. Najlepszym sposobem jest oczywiście wypranie odzieży w pralce przy użyciu odpowiedniego detergentu.

Usuwanie plam z pasty do zębów z różnych tkanin

Plama z pasty do zębów nie wybiera i może pojawić się na każdym rodzaju materiału. Zarówno na jeansowych ogrodniczkach, jak i eleganckiej jedwabnej bluzce. Najważniejsze jest, aby zawsze postępować zgodnie z instrukcjami znajdującymi się na metce. Najlepiej, jeżeli użyjesz delikatnego, lecz skutecznego środka. Postaw na żel Persil Color Active lub kapsułki Persil DISCS 4w1 Color w przypadku kolorów. Do białych tkanin użyj żelu Persil Universal Active lub kapsułek Persil DISCS 4w1 Universal.

Czyszczenie wstępne plamy z pasty do zębów

Aby zapobiec utrwaleniu się plamy z pasty do zębów, należy odpowiednio przygotować zabrudzenie do prania. Najlepiej, jeżeli zaczniesz działać natychmiast. Delikatnie usuń nadmiar pasty z ubrania, a następnie dociskaj wilgotną szmatkę do zabrudzenia.

Plama po paście do zębów: Pranie

W większości przypadków, wstępne czyszczenie nie jest wystarczające, aby całkowicie usunąć zabrudzenie z tkaniny. Należy więc wyprać ubranie w pralce. Jeśli plama jest duża, a inne ubrania bardzo brudne, zastosuj większą ilość detergentu.

Kontrola końcowa

Gdy tylko wyjmiesz ubranie z pralki i jeszcze zanim wyląduje w suszarce bębnowej lub na sznurze, upewnij się, że zabrudzenie zostało całkowicie usunięte. Dobrym trikiem jest przytrzymanie tkaniny pod światło. Jeżeli plama jest nadal widoczna, powtarzaj powyżej opisane kroki aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu.

Więcej Produktów

 • Żel Persil Universal

  Żel Persil Universal

 • Proszek Persil Universal

  Proszek Persil Universal

 • Persil DISCS 4w1 Universal

  Persil DISCS 4w1 Universal

Ostatni Artykuł

 • Jak zmyć podkład z ubrań

  Jak zmyć podkład z ubrań

 • widok z tłu spoconej kobiety w sportowej koszulce

  Jak usunąć plamy z potu z bluzek i koszul

 • tworzenie wzoru z mlecznej pianki w małej, czarnej filiżance do kawy

  Jak usunąć plamy z kawy