Skip to Content

Jak usunąć zapach z ubrań z ciucholandu i nie tylko

Niezależnie od tego, czy spędziłaś wieczór w barze dla palących, czy męczy Cię uporczywy zapach potu na Twojej koszuli, istnieje wiele skutecznych sposobów na usuwanie zapachów z ubrań. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i dowiedz się, jak w łatwy sposób wywabić nieprzyjemne zapachy z odzieży.

mężczyzna w czarnym stroju sportowym biegnie wzdłuż nadbrzeżnej promenady

Wywabianie zapachu z ubrań krok po kroku

Krok 1: Pozwól, aby brzydko pachnące ubranie dobrze się wywietrzyło. Możesz je także rozwiesić w łazience po gorącym prysznicu. Para wodna sprawia, że zapachy znikną. Może się okazać, że pranie nie będzie nawet konieczne.

Krok 2: Bardzo ważne jest, aby zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnych zapachów w pralce. W tym celu od czasu do czasu włączaj cykl prania z najwyższą możliwą temperaturą (bez ubrań), dodając kwasku cytrynowego lub profesjonalnego środka chemicznego.

Krok 3: Pamiętaj, aby zawsze wyciągać mokre pranie z pralki jak najszybciej po zakończonym cyklu. Zapobiegnie to powstawaniu nieprzyjemnego zapachu stęchlizny.

Gotowe! Jeżeli zapachy są nadal obecne na ubraniach, powtarzaj powyższe kroki aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Wskazówka od profesjonalisty: Dzięki żelowi Persil Freshness by Silan, usuwanie zapachów z ubrań staje się niezwykle łatwe!

Usuwanie zapachów z ubrań

Wcale nie musisz prać swoich ubrań po każdym ich założeniu. Sweter lub jeansy, które założyłaś tylko do biura, możesz nosić jeszcze przez kilka kolejnych dni. Wkładanie do pralki czystych ubrań, tylko dlatego, że osadził się na nich zapach dymu papierosowego, nie ma większego sensu. Wystarczy znać inne, sprawdzone metody:

Wietrzenie: Stary sposób wietrzenia ubrań na świeżym powietrzu sprawdza się świetnie. Wystarczy, że wystawisz odzież na noc na balkon lub rozwiesisz ją na sznurze w ogrodzie.

Para wodna: Gorąca para sprawia, że zapachy znikają z materiału. Jest to szczególnie dobry sposób w przypadku garniturów, których nie można wyprać w domu. Wystarczy, że umieścisz ubranie pod prysznicem i puścisz gorącą wodę. Po kilku minutach rozwieś odzież na świeżym powietrzu.

Wywabianie zapachu ze świeżo wypranych ubrań

Niestety, czasami zdarza się, że nawet wyprane ubrania nie pachną świeżo. Jeżeli zapach stęchlizny dociera do Twojego nosa już po wyjęciu prania lub tkanina zaczyna nieprzyjemnie pachnieć po kilku godzinach noszenia, przyczyn należy szukać w samej pralce. Tego typu przykrym zapachom możesz zapobiec w następujący sposób:

Dezynfekuj pralkę: Co kilka miesięcy warto włączyć cykl prania z najwyższą temperaturą. Możesz to zrobić nawet bez wkładania ubrań do bębna. W razie potrzeby dodaj także białego octu, kwasku cytrynowego lub profesjonalnego środka czyszczącego pralki. Dzięki temu zabijesz wszystkie bakterie powodujące powstawanie nieprzyjemnego zapachu.

Pozwalaj pralce wyschnąć: Po każdym praniu na jakiś czas pozostawiaj drzwi pralki otwarte, aby umożliwić wyschnięcie bębna.

Przestrzegaj zaleceń dotyczących ilości detergentu: Nie używaj ani za dużo, ani za mało detergentu. Zawsze zapoznawaj się z informacjami znajdującymi się na opakowaniu danego produktu. Dostosuj jego ilość do twardości wody oraz rodzaju zabrudzeń.

Pozwól ubraniom całkowicie wyschnąć: Nigdy nie umieszczaj wilgotnych ubrań w szafie! Nie tylko spowoduje to pojawianie się nieprzyjemnych zapachów, ale także pozwoli na rozwój pleśni.

Ubrania, na których osiadł już nieprzyjemny zapach stęchlizny, można wyprać w occie winnym. Ocet pomoże usunąć zapachy, ponieważ skutecznie działa przeciwko bakteriom, które je powodują. Nie martw się, zapach octu zniknie po wyschnięciu. Aby uzyskać świeży zapach, możesz również nastawić kolejny cykl prania, tym razem przy użyciu żelu Persil Lavender Freshness o zapachu lawendy. Jak widzisz, usuwanie zapachów z ubrań wcale nie musi być trudne!

Więcej Produktów

 • Żel Persil Universal

  Żel Persil Universal

 • Proszek Persil Universal

  Proszek Persil Universal

 • Persil DISCS 4w1 Universal

  Persil DISCS 4w1 Universal

Ostatni Artykuł

 • Jak zmyć podkład z ubrań

  Jak zmyć podkład z ubrań

 • widok z tłu spoconej kobiety w sportowej koszulce

  Jak usunąć plamy z potu z bluzek i koszul

 • tworzenie wzoru z mlecznej pianki w małej, czarnej filiżance do kawy

  Jak usunąć plamy z kawy