Skip to Content

Jak usunąć plamy z kupy niemowlaka

Jeśli pielucha dziecka nie utrzymała tego, co powinna lub kot pomylił szafę z kuwetą, pojawia się pewien problem. Podpowiadamy, jak usunąć plamy z kału z ubrań bez pozostawiania śladów. Dowiesz się także wszystkiego, co musisz wiedzieć na temat różnych rodzajów tekstyliów.

Farbige Stoffwindeln hängen an Wäscheleine mit Holzwäscheklammern befestigt

Jak wywabić plamy z kału krok po kroku

Krok 1: Zanim zaczniesz usuwać plamę, zeskrob lub wyczyść szczotką resztki kału. Odwróć ubranie na lewą stronę i wypłucz plamę zimną wodą.

Krok 2: Użyj wysokiej jakości profesjonalnego detergent, takiego jak jeden z żeli Persil i odplamiacza, aby usunąć zabrudzenia, które wniknęły w tkaninę. Nanieś produkt na tkaninę i pozostaw na około 30 minut (zapoznaj się z instrukcjami znajdującymi się na opakowaniu).

Krok 3: Wypierz ubranie w najwyższej możliwej temperaturze (zgodnie z informacjami znajdującymi się na metce). Delikatne włókna (takie jak jedwab czy wełna) pierz ręcznie.

Gotowe! Sprawdź rezultat. Jeżeli plama jest nadal widoczna, powtarzaj powyższe kroki aż do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.

Wskazówka od profesjonalisty: Odchody mogą powodować bardzo uporczywe plamy. W takim przypadku namocz ubranie przez noc w roztworze detergentu jeszcze przed wsadzeniem go do pralki.

Usuwanie plamy z kału: Czyszczenie wstępne

Przy pomocy szczotki usuń stałe części plamy z kału. Następnie odwróć ubranie na lewą stronę i wypłucz zabrudzenie pod zimną wodą. Pozostaw ubranie do namoczenia w mieszaninie detergentu i wody na około pół godziny. Namaczanie jest również wskazane w przypadku usuwania z ubrań starych, zaschniętych plam.

Do czyszczenia wstępnego zaleca się użycie odplamiacza. Nałóż go bezpośrednio na zabrudzenie. Alternatywnie możesz użyć żelu Persil Universal Active do białych ubrań, a w przypadku kolorów postaw na żel Persil Color Active. Pozostaw produkt na około 30 minut.

Jak usunąć plamy z kupy niemowlaka: Pranie i płukanie

Wypierz ubranie w najwyższej możliwej temperaturze, zgodnie z instrukcjami na metce. Aby usunąć stare plamy z fekaliów, należy użyć możliwie najsilniejszego detergentu.

Usuwanie plamy z kału: Kontrola końcowa

Jeszcze przed wysuszeniem odzieży lub bielizny należy sprawdzić, czy zabrudzenie zostało całkowicie usunięte. Jeżeli plama jest nadal widoczna, należy powtarzać powyższe kroki aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu.

Uwaga: Poplamiona odzież nie powinna być pozostawiana do wyschnięcia, ponieważ może to utrwalić zabrudzenie.

Usuwanie plamy z kału z delikatnych tekstyliów

Jeżeli chcesz usunąć plamę z kału z materiałów takich jak jedwab czy wełna, pamiętaj, aby postępować szczególnie ostrożnie. Łatwo bowiem doprowadzić można do uszkodzenia delikatnych włókien. Użyj więc łagodnego detergentu (takiego jak Perwoll). Po obróbce wstępnej wytrzyj plamę do sucha i spłucz zimną wodą. Następnie nałóż niewielką ilość płynnego detergentu na plamę i pozwól mu skutecznie usunąć plamę z kału. Na koniec wypierz ubranie ręcznie lub przy pomocy specjalnego programu dla wełny w pralce.

Usuwanie plamy z kału z białych ubrań

Jeżeli chodzi o usuwanie plam z kału z białych ubrań, należy działać jak najszybciej. Świeże zabrudzenia są zazwyczaj łatwiejsze do usunięcia. Do prania nie należy używać wybielaczy chlorowych ani octu, ponieważ środki te atakują zarówno tkaninę, jak i pralkę. Zamiast tego użyj silnych detergentów Persil, które są specjalnie zaprojektowane z myślą o białych ubraniach.

Więcej Produktów

 • Persil Deep Clean DISCS 4w1 Universal

  Persil Deep Clean DISCS 4w1 Universal

 • Żel Persil Universal

  Żel Persil Deep Clean Universal

 • Persil Deep Clean DISCS 4w1 Color

  Persil Deep Clean DISCS 4w1 Color

Ostatni Artykuł

 • Jak zmyć podkład z ubrań: przewodnik krok po kroku

  Jak zmyć podkład z ubrań: przewodnik krok po kroku

 • Zadowolone dziecko z czapką na głowie siedzi w dmuchanym basenie w ogrodzie

  Jak usunąć plamy z potu z czapki

 • tworzenie wzoru z mlecznej pianki w małej, czarnej filiżance do kawy

  Jak usunąć plamy z kawy