Skip to Content

Jak sprać lakier do paznokci z ubrania

Nakładanie lakieru na paznokcie wymaga nieco zręczności. Czasem zdarza się, że jego niewielka ilość ląduje na ubraniu. Takie plamy wcale nie są trudne do usunięcia, jednak trzeba działać szybko i usunąć je, zanim wyschną. Poznaj nasze sztuczki i dowiedz się, jak usunąć lakier do paznokci ze spodni, bluzki, czy ulubionej koszuli.

dwie przewrócone buteleczki pomarańczowego i różowego lakieru do paznkoci leżą rozlane na białym stole

Lakier do paznokci na ubraniu: Rodzaje plam

Lakiery do paznokci występują w wielu różnych kolorach i odcieniach. Są także warianty matowe, błyszczące, chromowane, czy kremowe. Każdy typ lakieru do paznokci zawiera składniki chemiczne sprawiające, że produkt trwale przylega do płytki paznokcia. To właśnie sprawia, że plamy z lakieru tak trudno wywabić z ubrania po zaschnięciu. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych! Poniżej przedstawiamy kroki, które należy podjąć w celu usunięcia plamy z lakieru do paznokci.

Jak usunąć plamę z lakieru do paznokci na ubraniu krok po kroku

Krok 1: Natychmiast przystąp do działania. W przypadku lakieru do paznokci liczy się każda sekunda. Na początku chwyć za tępy nóż lub łyżeczkę i delikatnie zdrap jak największą ilość lakieru.

Krok 2: Nanieś jeden z żeli Persil na plamę z lakieru do paznokci, używając w tym celu gąbki lub płatka kosmetycznego. W przypadku białych ubrań postaw na żel Persil Universal Active, natomiast do kolorów wybierz żel Persil Color Active.

Krok 3: Wypierz ubranie tak, jak zwykle. Ustaw najwyższą możliwą temperaturę (zapoznaj się wcześniej z informacjami znajdującymi się na metce).

Gotowe! Po wyciągnięciu ubrania z pralki upewnij się, że plama została całkowicie usunięta. Jeżeli tak się nie stało, powtarzaj powyższe kroki aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Rada od specjalisty: W przypadku plam z lakieru do paznokci najważniejsze jest natychmiastowe działanie. Nie pozwól, żeby lakier wszedł w głębsze warstwy materiału.

Czym sprać lakier do paznokci

Wybór odpowiedniego produktu do prania może mieć decydujące znaczenie w przypadku usuwania plamy z lakieru do paznokci.

- do białych ubrań postaw na żel Persil Universal Active lub wygodne kapsułki Persil DISCS 4w1 Universal,

- do koloru wybierz żel Persil Color Active lub kapsułki Persil DISCS 4w1 Color,

- w przypadku skóry wrażliwej wybierz jeden z produktów z serii Sensitive.

Czyszczenie wstępne plamy z lakieru do paznokci

Jeśli plama z lakieru do paznokci jest świeża, użyj ręcznika papierowego w celu osuszenia plamy i usunięcia jak największej ilości lakieru. Resztę możesz zamrozić przy użyciu kostki lodu. Lakier stwardnieje, zdrap go plastikową łyżeczką lub zdejmij przy pomocy pęsety.

Nasącz gąbeczkę lub płatek kosmetyczny odpowiednim do rodzaju tkaniny płynnym detergentem i nanieś go na plamę. Spłucz i nanieś ponownie. Plama z lakieru do paznokci powinna zniknąć.

Pranie i płukanie plamy z lakieru do paznokci

Wypierz ubranie w ciepłej, ale nie gorącej wodzie. Jeśli na tkaninie znajdują się jakiekolwiek pozostałości plamy, gorąca woda może je niepotrzebnie utrwalić.

Kontrola końcowa

Jeszcze przed wysuszeniem ubrania należy upewnić się, że zabrudzenie zostało całkowicie usunięte. Jeżeli tak się nie stało, należy powtórzyć powyższe kroki, nie dopuszczając w międzyczasie do wyschnięcia materiału.

Jak sprać lakier do paznokci z ubrania z delikatnego materiału

Jeżeli chcesz usunąć plamę z lakieru do paznokci z ubrań, powyższe wskazówki będą skuteczne w zdecydowanej większości przypadków. Inaczej jednak należy postępować z bardzo wrażliwymi i szlachetnymi materiałami, takimi jak jedwab, satyna czy wełna. Wymagają one bardzo delikatnego traktowania, dlatego najlepiej będzie, jeśli postawisz na detergent Perwoll do delikatnych materiałów.

Czy kolor lakieru do paznokci ma znaczenie

Najprostsza odpowiedź na powyższe pytanie brzmi „nie”. Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że plamy z ciemniejszych lakierów są znacznie trudniejsze do wywabienia, niż te jaśniejsze. W rzeczywistości jednak nie jest to zgodne z prawdą, a usuwanie czerwonego lakieru wcale nie będzie trudniejsze, niż w przypadku żółtego lakieru.

Więcej Produktów

 • Żel Persil Universal

  Żel Persil Universal

 • Proszek Persil Universal

  Proszek Persil Universal

 • Żel Persil Color

  Żel Persil Color

Ostatni Artykuł

 • Jak usunąć plamy z jedzenia

  Jak usunąć plamy z jedzenia

 • dziewczyna z nowymi włosami

  Usuwanie plam z gumy do żucia

 • crostini z truskawkami i pistacjami leży na talerzu udekorowanym jagodami

  Owoce i warzywa: usuwanie plam z owoców drobnopestkowych