Skip to Content

Ile proszku do prania użyć?

Wsypanie odpowiedniej ilości proszku do pralki tylko z pozoru wydaje się łatwym zadaniem. W rzeczywistości zależy od wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby skutecznie pozbyć się zabrudzeń. Dzięki naszym wskazówkom dozowanie proszku do prania stanie się jednak o wiele prostsze, plamy z Twoich ulubionych ubrań znikną na zawsze, a pralka będzie działała sprawnie i długo.

Ręka trzymająca dozę proszku

Dlaczego odpowiednie dawkowanie proszku do prania jest ważne?

Odpowiednie dozowanie proszku do prania jest istotne, ponieważ pozwala zadbać nie tylko o ubrania, ale również o pralkę. Zbyt mała ilość detergentu nie dopierze zabrudzeń, natomiast zbyt duża jego ilość spowoduje powstawanie zacieków na ubraniach.

Zasada więcej znaczy lepiej zdecydowanie nie sprawdza się w przypadku proszków do prania. Wiele osób myślących, że im więcej detergentu użyją, tym czystsze będą ich ubrania, jest w dużym błędzie. Powinni o tym pamiętać szczególnie alergicy, ponieważ wnikanie zbyt dużej ilości środka do prania w materiał może spowodować podrażnienia skóry.

Od czego zależy, ile proszku do prania należy użyć?

Istnieje kilka istotnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy poprawnym dozowaniu proszku do prania. Są to między innymi:

  • Ilość pranych tekstyliów (załadowanie pralki)
  • Twardość wody
  • Rodzaj materiału
  • Stopień zabrudzenia odzieży

Wszystkie te czynniki uwzględnione są w zaleceniach  producenta detergentu do prania.

Jak dozować proszek do prania?

Warto pamiętać, że poza odpowiednim dozowaniem, należy wiedzieć jak wybrać odpowiedni detergent. Na każdym opakowaniu produktu Persil znajduje się szczegółowa instrukcja dozowania produktu, a dodatkowe wskazówki można znaleźć na naszej stronie internetowej. W celu określenia prawidłowej ilości proszku należy dowiedzieć się także, jaka jest twardość wody. W celu jej określenia wystarczy skontaktować się z dostawcą.

Również w przypadku płynów do prania należy postępować według powyższych wskazówek. Zadanie jest nieco ułatwione, ponieważ nakrętka często pełni rolę miarki, więc wystarczy zapoznać się z informacjami znajdującymi się na opakowaniu i wlać do pralki odpowiednią ilość detergentu.

Jeżeli chcesz mieć zawsze pewność, że ilość proszku w pralce jest idealnie wymierzona, postaw na pralkę z inteligentnym systemem dozowania detergentu. Jest to świetne rozwiązanie, które nie tylko sprawi, że ubrania zawsze będą czyste, ale pozwoli również na zaoszczędzenie pieniędzy wydawanych na proszki do prania. Taka pralka poinformuje Cię w momencie, gdy ilość detergentu jest niewystarczająca i jednocześnie dostosuje ją do poziomu załadowania bębna.

Teraz już wiesz ile proszku do prania użyć! Właściwe pranie ubrań jest niezwykle istotne, ponieważ zapewnia nie tylko higieniczną czystość, ale także chroni tkaniny i Twoją pralkę. Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja ulubiona sukienka będzie wyglądała świetnie podczas wielu spotkań z przyjaciółmi i rodziną, koniecznie sprawdź więcej naszych porad. Dowiedz się między innymi, jak prać w niskich temperaturach oraz jak wybrać idealny program prania.