Skip to Content

Jak prać podpaski wielorazowe?

Materiałowe podpaski są nie tylko dobre dla środowiska, ale także chronią Twoją skórę, ponieważ wykonane są z naturalnych tkanin – w  przeciwieństwie do tradycyjnych podpasek, których materiał może czasami zawierać różne substancje chemiczne. Niezwykle ważne jest jednak, aby regularnie prać tego typu podpaski i utrzymywać materiał w dobrym stanie. Podpaski wielorazowe: Jak je prać? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Kolorowe podpaski z tkaniny leżą na białym stole

Jak prać podpaski wielorazowe: Skuteczna metoda

Pranie materiałowych podpasek wymaga pewnych działań, które zapewnią im perfekcyjną czystość. Nie jest to jedynie kwestia wsadzenia produktu do pralki i czekania na zakończenie cyklu. Zapoznaj się z poniższymi krokami, aby dowiedzieć się, jak prać podpaski wielorazowe.

Krok 1: Usuń plamy przez wsadzeniem do pralki

Jeszcze przed praniem podpasek należy je dokładnie namoczyć, aby zmiękczyć i usunąć większe plamy i zabrudzenia. W tym celu napełnij miskę wodą i wsadź do niej wielorazowe podpaski zabrudzoną stroną do dołu. Dzięki temu krew będzie mogła spłynąć z materiału. Jeśli chodzi o temperaturę wody, zaleca się użycie zimnej wody, ponieważ jest ona skuteczniejsza w zwalczaniu plam z krwi. Po zakończeniu prania wstępnego możesz umieścić podpaski w pralce.

Wskazówka: Jeśli plamy z krwi są szczególnie uporczywe, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na temat tego, jak usunąć zabrudzenia z krwi.

Krok 2: Jak prać podpaski wielorazowe? Wybierz właściwy program prania

Po pierwsze, wkładki materiałowe mogą być prane z innymi ubraniami. Upewnij się jednak, że temperatury wody nie przekracza 40°C. Im zimniejsza woda, tym lepiej. Nie zapomnij również o dodaniu odpowiedniego detergentu.

Krok 3: Podpaski wielorazowe: Jak prać? Unikaj suszarki bębnowej!

Suszenie w suszarce bębnowej jest kuszącą opcją, ale nie będzie zbyt efektywne. Najlepiej będzie, jeśli powiesisz podpaski wielorazowe na słońcu. Ten naturalny sposób suszenia jest jednocześnie świetnym środkiem dezynfekującym.

Podpaski wielorazowe: Jak prać, aby dłużej zachowały trwałość

Podpaska wielorazowa może służyć przez około 3 do 5 lat, ale tylko wtedy, gdy prawidłowo o nią zadbasz. Oto cztery wskazówki, o których powinnaś pamiętać:

- Używaj jedynie profesjonalnych detergentów: Podpaski z tkaniny są narażone na działanie płynów menstruacyjnych i innych pozostałości, które jeśli nie zostaną całkowicie usunięte, mogą powodować infekcje skóry. Z tego powodu, przez wsadzeniem podpaski do pralki, miej pod ręką wysokiej jakości detergent do zwalczania brudu i zapachów. Polecamy użycie żelu Persil Sensitive, który będzie szczególnie delikatny dla skóry.

- Unikaj płynów zmiękczających tkaniny: Dla dłuższej trwałości wielorazowej podpaski, lepiej będzie, jeśli pominiesz użycie płynów zmiękczających. Niszczą one chłonność tkaninym, przez co narażasz się na niekomfortowe chwile.

- Po praniu rozciągnij tkaninę podpaski: Jest to sprawdzony trik, który zapobiega kurczeniu się materiału i pozwala zachować jego kształt, co z kolei jest ważne dla zachowania użyteczności.

- Pierz regularnie podpaski z tkaniny: Podpaski wielorazowe powinny być prane po każdym użyciu. Jeśli z jakiegoś powodu nie można włożyć ich do pralki, wypłucz je w zimnej wodzie, aby zapobiec przyklejaniu się plam do materiału. Dzięki temu materiał jest chroniony, a podpaska z tkaniny może być używana przez dłuższy czas.

Teraz już wiesz jak prać podpaski wielorazowe! Koniecznie zapoznaj się z innymi artykułami. Dowiesz się z nich między innymi, jak zmyć podkład z ubrań, jak usunąć plamy z potu i o wiele więcej!

Więcej Produktów

 • Persil DISCS Hygienic Cleanliness

  Persil DISCS Hygienic Cleanliness

 • Żel Persil Freshness By Silan

  Żel Persil Freshness By Silan

 • Żel Persil Sensitive

  Żel Persil Sensitive

Ostatni Artykuł

 • widok z tłu spoconej kobiety w sportowej koszulce

  Jak usunąć plamy z potu z bluzek i koszul

 • Jak zmyć podkład z ubrań

  Jak zmyć podkład z ubrań

 • zadrapane krwawiące kolano chłopca w czerwonych spodenkach

  Jak usunąć plamy z krwi: Przewodnik