Sposób na żółte plamy pod pachami: Krok po kroku

Krok 1: Nanieś na poplamione fragmenty ubrania odpowiedni odplamiacz do usuwania starych, żółtych plam z potu.

 

Wskazówka: Pamiętaj, aby przed wykonaniem tego kroku upewnić się, że produkt jest bezpieczny dla tkaniny! Przeczytaj informacje znajdujące się na metce, oraz nanieś niewielką ilość odplamiacza na niewidoczne miejsce ubrania i odczekaj kilka minut, aby sprawdzić, czy kolor w tym miejscu nie zmienił się.

 

Krok 2: Pozostaw odplamiacz na odpowiednią ilość czasu określoną na opakowaniu.

 

Krok 3: Wybierz ubranie używając swojego ulubionego proszku lub płynu.

 

Gotowe! Teraz wysusz swoją ulubioną bluzkę i sprawdź, czy plamy są nadal widoczne. Jeżeli tak, to powtarzaj powyższe kroki aż do skutku.

 

Rada od specjalisty: Mocno zabrudzone ubrania pierz w najwyższej możliwej temperaturze. Informacje na ten temat znajdują się na metce.

 

Jak usunąć stare żółte plamy pod pachami

Pocenie się nie jest niczym, czego powinniśmy się wstydzić. W końcu to naturalny proces, który zachodzi u każdego. Jednak pot może pozostawiać osad, który nie tylko wygląda nieestetycznie, ale także niszczy nasze ulubione ubrania. Żółte plamy pod pachami stanowią szczególny problem na jasnych koszulach, topach lub kardiganach. Stwardniały materiał w okolicy pach nie jest jednak wynikiem potu, a raczej dezodorantów, zwłaszcza zawierających aluminium. Ograniczają one pocenie się, co jest oczywiste i pożądane, ale niestety mogą także pozostawiać plamy na koszulach. Nie martw się: Nic straconego! Dzięki odpowiednim produktom, żółte plamy z potu można łatwo usunąć i bez obaw ponownie założyć ulubioną koszulę.

 

W Internecie znaleźć można wiele domowych sposobów na pozbycie się plam z koszuli lub swetra, na przykład użycie kwasku cytrynowego, wody z octem lub sody oczyszczonej. Zalecamy jednak ostrożność i stosowanie profesjonalnych produktów. Są one nie tylko skuteczniejsze ale także delikatniejsze dla tkanin.

 

Jak sprać żółte plamy pod pachami z białych i kolorowych ubrań

Jeśli plamy z potu nie znikają z tkaniny nawet po kilku praniach, konieczne jest specjalne działanie. Najlepiej jest to zrobić przy pomocy odplamiaczy, które zostały opracowane specjalnie do radzenia sobie z tego typu plamami.

 

Czyszczenie wstępne

Suche ubranie połóż płasko na suchym miejscu (np. na podłodze). Na poplamione miejsca nałóż odpowiedni odplamiacz, zapoznając się wcześniej z instrukcją na opakowaniu oraz z metką na ubraniu. Jeżeli chcesz mieć pewność, że nie zniszczysz delikatnej tkaniny, nałóż wcześniej produkt w niewidocznym miejscu.

 

Pranie

Ubranie możesz wyprać tak, jak to zwykle robisz, na przykład używając proszku Persil Regular do białych lub Persil Color do kolorowych ubrań. Detergent należy dozować tak samo, jak w przypadku normalnie zabrudzonego prania. Wybierz najwyższą możliwą temperaturę, zgodnie z zaleceniami znajdującymi się na metce.

 

Sprawdź efekty

Po wysuszeniu prania, sprawdź, czy żółte plamy pod pachami zostały usunięte. Jeżeli tkanina jest nadal twarda, a krawędzie żółte, wystarczy, że powtórzysz cały proces, aż do uzyskania zadowalającego wyniku. Masz więcej pytań związanych z praniem? Sprawdź nasze poradniki!

 

Plamom z potu często nie da się zapobiec, ale mogą one powodować, że niepotrzebnie pozbywamy się ubrań. Na szczęście żółte plamy pod pachami można z łatwością usunąć stosując odpowiednie kroki i używając profesjonalnych produktów.

Kliknij START, aby odsłuchać

Your browser does not support HTML5 <AUDIO> element. Download audio.