Rodzaje plam z kremów i emulsji, w tym przeciwsłonecznych

Większość kremów i emulsji, w tym przeciwsłonecznych ma wspólną jedną rzecz: ich podstawę stanowi olej. Z tego względu do usunięcia plamy trzeba użyć odplamiacza, który będzie w stanie poradzić sobie z tłuszczem. Musisz użyć właśnie takiego detergentu, jeśli próbujesz usunąć plamę z lanoliny, kremu lub emulsji do opalania, olejku lub sprayu do opalania. Opisane poniżej czynności sprawdzą się nawet w przypadku plam powstałych w wyniku kontaktu tkaniny z innymi typami kremów.

 

Usuwanie plam z kremów i emulsji do opalania: Krok po kroku

W celu usunięcia plam z kremów do opalania z ubrań:

 

  1. wybierz detergent odpowiedni dla rodzaju i koloru tkaniny
  2. nanieś płynny detergent bezpośrednio na plamę i delikatnie wetrzyj
  3. Pozostaw płynny detergent na plamie przez 10 minut
  4. Wypierz ubranie w najwyższej możliwej temperaturze, bezpiecznej dla danego materiału
  5. Sprawdź, czy plamy z kremu lub emulsji do opalania zniknęły

 

Wybierz detergent i środek do usuwania plam

Pierwszym krokiem jest wybór detergentu, który usunie tłuszcz, a jednocześnie nie zniszczy tkaniny ani koloru.

 

  • Do tkanin białych użyj żelu Persil Power Gel
  • Do tkanin kolorowych użyj żelu Persil Color Gel
  • Do wstępnego czyszczenia plamy użyj Persil Power Gel lub Persil Color Gel, nanosząc wybrany środek bezpośrednio na plamę
  • Do tkanin delikatnych użyj Perwoll Wool & Delicate

 

Wstępne usuwanie plamy

Nanieś Persil Power Gel lub Persil Color Gel bezpośrednio na plamę, delikatnie wetrzyj i odczekaj dziesięć minut. Następnie włóż ubranie do pralki.

 

Pranie i płukanie

Wypierz ubranie w maksymalnej dopuszczalnej temperaturze zgodnie z informacją na metce. Użyj takiej ilości detergentu, która w informacjach na opakowaniu dotyczących dozowania zalecana jest do prania ubrań mocno zabrudzonych.

 

Sprawdzenie efektu wywabiania

Jeśli plama nie zniknęła po praniu, ponownie wykonaj czyszczenie wstępne. Jeśli plama jest uporczywa, wskazane jest uprzednie namoczenie ubrania na kilka godzin w wodzie z detergentem.

 

Usuwanie plam z kremów i emulsji do opalania ze specjalnych typów odzieży i materiałów

Aby usunąć plamy z kremów i emulsji do opalania z białej koszuli lub czarnych spodni, wystarczy wykonać opisane wyżej czynności. Jednak zawsze należy sprawdzić rodzaj materiału podany na metce, aby dowiedzieć się, czy ubranie można prać w pralce. Niektóre rodzaje pościeli mogą wymagać prania ręcznego, natomiast ubrania wykonane z jedwabiu, wełny, jedwabiu sztucznego czy lnu wymagają prania ręcznego przy użyciu Perwoll Wool & Delicate.

 

Przypadkiem rozlałaś krem do opalania na kostium kąpielowy? Wytarłaś dłonie pobrudzone kremem do opalania o swoje ulubione jeansy? Pozbądź się tych tłustych plam szybko i skutecznie przy pomocy detergentów.

Kliknij „Play”, aby odsłuchać artykuł

Your browser does not support HTML5 <AUDIO> element. Download audio.