Plamy z marchwi: Usuwanie krok po kroku

Krok 1: Usuń jak największą ilość miąższu przy pomocy łyżki i spłucz plamę zimną wodą.

 

Krok 2: Jeśli materiał, z którego wykonane jest ubranie, na to pozwala, należy potraktować zabrudzenie odplamiaczem.

 

Krok 3: Wybierz odpowiedni detergent Persil i wypierz ubranie zgodnie z instrukcjami znajdującymi się na metce.

 

Gotowe! Sprawdź, czy plama została całkowicie usunięta. Jeżeli jest ona nadal widoczna, powtarzaj powyższe kroki aż do skutku.

 

Rada specjalisty: Działaj jak najszybciej! Jeśli zajmiesz się plamami przed ich wyschnięciem, zwiększysz swoje szanse na sukces.

 

Plamy z marchewki: Jak się tego pozbyć

Marchewki nie tylko zawierają wiele składników odżywczych, ale są również lekkostrawne. Nic więc dziwnego, że należą do najczęściej spożywanych warzyw i są często podawane jako kaszka dla niemowląt. Jeśli jednak nie wszystko trafia do buzi, ale również na dziecięce ubranka, a nawet na Twoją piękną białą bluzkę, nasze instrukcje mogą okazać się niezwykle pomocne.

 

Czyszczenie wstępne

Usuń jak najwięcej miąższu z ubrania za pomocą łyżki i spłucz poplamione ubranie zimną, czystą wodą. Nie należy czekać, aż plama wyschnie, ponieważ stanie się dużo trudniejsza do usunięcia. Następnie możesz nanieść odplamiacz bezpośrednio na zabrudzenie. Wcześniej upewnij się jednak, że możesz to zrobić, sprawdzając informacje na metce. W przeciwnym razie zastosuj żel Persil, nacierając nim delikatnie plamę.

 

Nawet zwykły olej słonecznikowy może zdziałać cuda, ponieważ beta-karoten jest rozpuszczalny w tłuszczach. O tłuste plamy nie musisz się martwić; powinny zniknąć podczas prania w pralce. Stosuj takie domowe sposoby jedynie wtedy, gdy konwencjonalne produkty nie przynoszą pożądanego rezultatu nawet po wielu próbach.

 

Pranie

Kolor i materiał zabrudzonego ubrania są decydującymi czynnikami przy wyborze odpowiedniego środka. W ten sposób nie tylko skutecznie usuniesz plamy z marchewki, ale także delikatnie zadbasz o swoje tekstylia. Na przykład do białych ubrań stosuj żel Persil Universal Active lub kapsułki Persil Discs 4w1 Universal. Do kolorów postaw na żel Persil Color Active lub kapsułki Persil Discs 4w1 Color.

 

W przypadku ubranek dziecięcych upewnij się, że stosowany detergent jest odpowiednio delikatny dla skóry malucha.

 

Wypierz ubrania w najwyższej możliwej temperaturze (zgodnie z informacjami na metce).

 

Kontrola

Po praniu należy sprawdzić ubrania. Jeżeli plamy z marchewki nie zostały całkowicie usunięte, należy powtórzyć powyższe kroki przed suszeniem.

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat skutecznego usuwania innych rodzajów plam, sprawdź nasz przewodnik.

Kliknij „Play”, aby odsłuchać artykuł

Your browser does not support HTML5 <AUDIO> element. Download audio.