Skip to Content

Usuwanie plam pozostawianych przez zwierzęta domowe

Uwielbiasz swojego uroczego kociaka czy zawsze skorego do zabawy szczeniaka. Jednak, kiedy nabrudzą i pozostawią plamy na ubraniach lub innych tekstyliach znajdujących się w domu, raczej nie tryskasz entuzjazmem. Zobacz, jak poradzić sobie z takim bałaganem i pozbyć się przykrych plam pozostawianych prze naszych pupili.

blady labrador leży na pleachc z pluszowym pieskiem na szyi

Usuwanie plam pozostawionych przez zwierzęta domowe: Krok po kroku

 1. Wybierz detergent odpowiedni dla koloru i rodzaju tkaniny
 2. Usuń jak najwięcej substancji, która spowodowała plamę
 3. Osusz pozostałości płynne
 4. Wykonaj wstępne czyszczenie detergentem
 5. Wypierz w najwyższej możliwej temperaturze bezpiecznej dla danego materiału
 6. Sprawdź, czy plama zniknęła

Wybór detergentu

Typ stosowanego detergentu Persil będzie zależał od koloru i rodzaju tkaniny.

Wstępne usuwanie plamy

Jeśli na materiale znajdują się jeszcze stałe resztki substancji, która wywołała plamę, zdrap je łyżką. Osusz plamę z płynu za pomocą czystej szmatki. Nanieś płynny detergent na plamę i delikatnie go wetrzyj. Pozostaw na kilka minut, a następnie przepłucz chłodną wodą i osusz gąbką.

Pranie i płukanie

Upierz ubranie w najwyższej temperaturze bezpiecznej dla danego rodzaju tkaniny. Dodaj taką ilość detergentu, która na opakowaniu produktu zalecana jest jako odpowiednia dla ubrań mocno zabrudzonych. Informacje o temperaturze prania są podane na metce ubrania.

Sprawdzenie efektu wywabiania

Nie susz ubrania, jeśli plama nie zniknęła całkowicie, bo utrwali się ona. Jeżeli plama nadal jest widoczna, powtórz czynności wstępnego usuwania plamy i upierz ubranie ponownie.

Usuwanie plam pozostawionych przez zwierzęta domowe ze specjalnych typów odzieży i materiałów

Jeśli takie plamy znajdą się na tapicerce lub dywanie, wykonaj normalnie czyszczenie wstępne, a następnie spłucz i osusz za pomocą czystego ręcznika. Aby całkowicie wywabić plamę, być może proces ten będzie trzeba powtórzyć kilkakrotnie.

Aby usunąć plamy, pozostawione przez zwierzęta domowe, z tkanin delikatnych, np. jedwabiu czy wełny, najlepiej wyprać je ręcznie przy użyciu detergentu Perwoll Wool & Delicate. Dzięki temu usuniemy plamę, nie niszcząc tkaniny.

Specjalne warunki dotyczące usuwania plam pozostawionych przez zwierzęta domowe

Jeżeli metody czyszczenia punktowego nie okażą się skuteczne w przypadku usuwania starych plam z moczu lub innych uporczywych plam pozostawionych przez Twojego pupila, spróbuj namoczyć zabrudzone ubranie na co najmniej dwie godziny w roztworze detergentu. Moczenie powinno usunąć plamy. Ciemne plamy mogą wymagać dłuższego czasu moczenia.

Domowe sposoby usuwania plam pozostawionych przez zwierzęta domowe

Być może skuszą Cię naturalne lub domowe sposoby usuwania plam pozostawionych przez Twojego pupila. Jednak w zależności od tego, którego z nich użyjesz, możesz trwale zmienić kolor ubrania lub zniszczyć wnętrze swojej pralki.

Usuwanie plam pozostawionych przez zwierzęta domowe na ciemnych ubraniach

Czasem trudno jest zauważyć plamy na czarnych ubraniach, szczególnie jeśli nie było Cię w pobliżu, gdy plama powstała. Aby zlokalizować plamę na czarnej, ciemnobrązowej czy ciemnoczerwonej tkaninie, wystarczy ją powąchać.

Więcej Produktów

 • Żel Persil Universal

  Żel Persil Universal

 • Proszek Persil Universal

  Proszek Persil Universal

 • Żel Persil Color

  Żel Persil Color

Ostatni Artykuł

 • sok jagodowy nalewany ze szklanej karafki do szklanki, a obok stoi miska pełna jagód

  Usuwanie plam z soków

 • widok z tłu spoconej kobiety w sportowej koszulce

  Jak usunąć plamy z potu z bluzek i koszul

 • zadrapane krwawiące kolano chłopca w czerwonych spodenkach

  Jak usunąć plamy z krwi: Przewodnik