Skip to Content

Tłusta plama na jeansach

Jeans to jeden z najpopularniejszych i najczęściej pojawiających się w naszych szafach materiałów. Jest nie tylko wygodny, ale jednocześnie świetnie prezentuje się w przypadku rożnych stylizacji. Czasami jednak podczas spotkań ze znajomymi na naszych jeansowych spodniach powstają tłuste plamy. Podpowiadamy, co zrobić w przypadku plamy z oleju na jeansach.

Osoba z plamą z oleju na spodniach podczas grillowania w ogrodzie.

Tłusta plama na jeansach: usuwanie krok po kroku

Krok 1: gdy tylko zauważysz, że na Twoich ulubionych jeansach pojawiła się nieestetyczna, tłusta plama, natychmiast przystąp do działania. Po pierwsze sięgnij po profesjonalny detergent, na przykład jeden z żeli Persil. Nałóż go bezpośrednio na zabrudzenie, a następnie bardzo delikatnie wetrzyj w głąb jeansu.

Krok 2: pozostaw detergent na spodniach na około 10 minut. Dla pewności sprawdź informacje znajdujące się na opakowaniu produktu.

Krok 3: odwróć jeansy na lewą stroną i dokładnie wypłucz poplamione miejsce pod bieżącą wodą. Dzięki temu pozbędziesz się resztek zabrudzenia oraz detergentu.

Krok 4: wsadź jeansy do bębna pralki i wypierz w najwyższej możliwej temperaturze (koniecznie zapoznaj się z informacjami znajdującymi się na metce). Najlepiej jest robić to na lewej stronie, dzięki czemu jeans nie ulegnie mechanicznym zniszczeniom.

Gotowe! Przed wsadzeniem spodni do suszarki bębnowej lub powieszeniem ich na sznurze upewnij się, że tłusta plama na jeansach została całkowicie usunięta. Jeżeli tak się nie stało, powtarzaj powyższe kroki aż do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. Jest to istotne, ponieważ zaschnięte, stare plamy są zazwyczaj o wiele trudniejsze do usunięcia.

Wskazówka od specjalisty: tłusta plama na jeansach wymaga natychmiastowego działania. Nie pozwól, żeby zabrudzenie dostało się w głębsze warstwy materiału.

Plama z oleju na jeansach: wybór właściwego detergentu

W przypadku każdego zabrudzenia jednym z najważniejszych kroków jest wybór odpowiedniego środka piorącego, który pozwoli na pozbycie się plamy. W przypadku spodni jeansowych postaw na żel Persil Color Active lub wygodne kapsułki Persil Discs 4w1 Color. Jeżeli plama pojawiła się na jeansach dziecka, alergika lub osoby o wrażliwej skórze wybierz jeden z produktów Persil z linii Sensitive, na przykład żel Persil Sensitive lub kapsułki Persil Discs 4w1 Sensitive.

Plama z oleju na jeansach: domowe sposoby?

W Internecie znaleźć można ogromną ilość porad, które sugerują użycie domowych sposobów i wykorzystanie produktów kuchennych w celu pozbycia się plamy z oleju na jeansach. Warto podchodzić do tego typu rad z dystansem i w razie możliwości zawsze stosować profesjonalne produkty. Są one bowiem zaprojektowane w taki sposób, aby nie tylko usunąć niechciane zabrudzenie, ale jednocześnie delikatnie zadbać o materiał spodni.

Teraz gdy już wiesz, jak usunąć tłuste plamy na jeansach, sprawdź nasze inne przydatne porady. Dowiedz się między innymi jak usunąć plamy z pasty do zębów, dezodorantu czy farby do włosów. Odkryj również w jaki sposób prać delikatne tkaniny lub ubranka dla noworodka.

Więcej Produktów

 • Żel Persil Color

  Żel Persil Color

 • Żel Persil Sensitive

  Żel Persil Sensitive

 • Persil DISCS 4w1 Sensitive

  Persil DISCS 4w1 Sensitive

Ostatni Artykuł

 • Mała dziewczynka ubrana w białą koszulkę myje zęby przy pomocy pasty i szczoteczki w łazience

  Jak usunąć plamy z pasty do zębów

 • uśmiechnięty mężczyzna ubrany w niebieską koszulkę z białą plamą potu leży na kanapie z rękami założonymi za głowę

  Jak usunąć plamy z dezodorantu

 • farba do włosów na różowej szczotce z czarnym włosiem na przedziałku włosów kobiety o blond włosach

  Usuwanie z ubrań plam z farby do włosów