Skip to Content

Usuwanie plamy z musztardy

Jedna nieostrożna chwila podczas grillowania lub szybkiej przekąski i już – musztarda ląduje dokładnie tam, gdzie nie powinna. Biała bluzka lub jasna bawełniana koszula zostaje ozdobiona nieestetyczną plamą. Podpowiadamy, jak usunąć uporczywe plamy z musztardy bez większego wysiłku.

Męska koszula z musztardową plamą i czarnym krawatem trzyma burgera

Jak usunąć plamę z musztardy krok po kroku

Krok 1: Musztarda właśnie wylądowała na Twoim ubraniu? Jak najszybciej przystąp do działania i usuń jak największą ilość zabrudzenia przy pomocy czystego noża lub widelca. Uważaj jednak, aby musztarda nie dostała się w głębsze warstwy włókna.

Krok 2: Odwróć ubranie na lewą stronę i dokładnie spłucz plamę z musztardy pod zimną bieżącą wodą.

Krok 3: Przed ręcznym praniem odzieży lub włożeniem jej do pralki w celu dokładnego czyszczenia, należy wstępnie wyczyścić plamę z musztardy odpowiednim odplamiaczem, wodą z mydłem lub płynnym detergentem, takim jak Persil Universal Active lub Persil Color Active.

Krok 4: Aby  usunąć plamę po musztardzie z odzieży, sprawdź wszytą metkę, aby uzyskać instrukcje dotyczące prania. Następnie wypierz zabrudzoną odzież zgodnie ze wskazaniami, w najwyższej możliwej temperaturze i użyj odpowiedniego detergentu do prania.

Gotowe!  Sprawdź rezultat. Czy plama jest nadal widoczna? Jeśli tak, powtarzaj powyższe kroki aż do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.

Wskazówka od specjalisty: W przypadku usuwania plam z musztardy z ubrań, szybkie działanie jest pierwszym krokiem do sukcesu. Aby usunąć plamy z musztardy z wełny, postępuj, jak opisano powyżej i wybierz specjalny detergent do delikatnych materiałów. Jeśli plama jest na szczególnie delikatnej tkaninie, takiej jak jedwab, najlepiej jest zanieść ubranie do pralni chemicznej.

Całkowite usunięcie plamy z musztardy - łatwiejsze niż myślisz

Ponieważ musztarda zawiera silnie barwiącą kurkumę i olej, pozostawia uporczywe plamy. Jednak plamy z musztardy dają się łatwo usunąć z tekstyliów przy użyciu odpowiedniego detergentu. Jeśli nie masz możliwości natychmiastowego wypłukania plamy, możesz spróbować zebrać resztki musztardy za pomocą chłonnej szmatki.  Wysuszone plamy z musztardy można usunąć, ostrożnie zeskrobując okruchy.

W kolejnym kroku należy umieścić zabrudzone ubranie w umywalce lub misce, aby się namoczyło. Napełnij letnią wodą i zwilż plamę wybranym detergentem. Po dziesięciu do dwudziestu minutach namaczania nadchodzi czas na kolejny cykl prania.

Pranie w pralce jest zazwyczaj wystarczające, aby całkowicie usunąć nieestetyczne plamy. Jeśli nie masz pewności co do rodzaju tkaniny, z której wykonane jest ubranie, postępuj zgodnie z instrukcjami na metce. Pierz odzież w najwyższej możliwej temperaturze z odpowiednim silnym detergentem.

Jeśli znasz już odpowiedź na pytanie "Jak usunąć plamę z musztardy?", możesz usiąść wygodnie i zrelaksować się. Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące tematu usuwania plam z musztardy z odzieży i innych tekstyliów, funkcja praktycznego czatu na stronie internetowej Persil jest do Twojej dyspozycji w każdej chwili.

Usuwanie plamy z musztardy – tapicerka i inne tekstylia

Jeśli zabrudzona tkanina to tapicerka meblowa, najlepiej usuwać plamy po musztardzie roztworem ciepłej wody z odpowiednim detergentem. Można też użyć specjalnego odplamiacza, jeśli rodzaj materiału na to pozwala. Chcesz otrzymywać jeszcze więcej przydatnych wskazówek dotyczących prania?  Nasz poradnik w zakresie plam zawiera wiele interesujących porad.

Więcej Produktów

 • Żel Persil Universal

  Żel Persil Deep Clean Universal

 • Żel Persil Color

  Żel Persil Deep Clean Color

 • Proszek Persil Universal

  Proszek Persil Deep Clean Universal

Ostatni Artykuł

 • brudne nogawki spodni przed pralką

  Usuwanie starych i zaschniętych plam

 • Mann in weißem Hemd mit Essensflecken hält eine Gabel mit Fleisch, im Vordergrund Servierschalen mit verschiedenen Speisen

  Plama z curry

 • Chłopiec z ketchupem na twarzy je frytki z ketchupem

  Plama z ketchupu