Skip to Content

Jak prać strój kąpielowy

Twój piękny kostium kąpielowy lub bikini musi wiele wytrzymać: słońce, morską wodę, chlor, pot i szybkie ruchy podczas pływania. Dlatego tym ważniejsza jest jego właściwa pielęgnacja. Podpowiadamy, jak prawidłowo prać strój kąpielowy, abyś mogła cieszyć się nim jeszcze następnego lata.

blond dziecko w kolorowym kostiumie kąpielowym, okularach przeciwsłonecznych i niebieskich klapkach leży na leżaku

Jak prać strój kąpielowy krok po kroku:

Krok 1: Krótko wypłucz strój kąpielowy pod bieżącą wodą, aby usunąć pozostałości soli lub chloru.

Krok 2: Odwróć kostium kąpielowy na lewą stronę.

Krok 3: Wypierz strój kąpielowy w pralce – ale pamiętaj, żeby wcześniej przeczytać metkę, aby uniknąć zbyt wysokich temperatur. W przypadku kolorowych kostiumów kąpielowych użyj detergentu do kolorów, aby zapobiec blaknięciu.

Gotowe! Sprawdź rezultat. Czy plama jest nadal widoczna? Jeśli tak, to powtarzaj powyższe kroki, aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Wskazówka od specjalisty: Filtry przeciwsłoneczne reagują w połączeniu z chlorem lub wodą morską i mogą niszczyć włókna stroju kąpielowego. Aby utrzymać jego piękny wygląd na dłużej, należy wziąć szybki prysznic po kremowaniu, aby spłukać wszelkie pozostałości.

Pranie stroju kąpielowego higienicznie i skutecznie

Kostiumy do pływania muszą wiele wytrzymać: Słona woda, promienie słoneczne, chlor – wszystkie te czynniki atakują strój kąpielowy. Nawet jeśli leży większość czasu nieużywany, to w miesiącach letnich lub na wakacjach ulega on dość mocnemu zużyciu. Dlatego też należy zawsze prawidłowo prać kostium kąpielowy. Mamy kilka wskazówek, jak to zrobić.

 • Unikaj płynu do płukania tkanin: Nie pierz strojów kąpielowych wykonanych z elastanu, poliestru lub poliamidu z płynem do płukania tkanin. Jeśli umyjesz strój kąpielowy środkiem zmiękczającym, może to uszkodzić wrażliwe włókna i na dłuższą metę osłabić elastyczność materiału.
 • Użyj siatki na pranie: Nowoczesne stroje kąpielowe i bikini często mają wieszaki lub dekoracyjne aplikacje wykonane z metalu, lub cekinów. W takich przypadkach należy użyć siatki do prania, aby zapobiec utknięciu stroju kąpielowego w pralce lub jego zaplątaniu.

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o czyszczeniu odzieży sportowej? W naszym poradniku dotyczącym prania wyjaśniamy, jak prawidłowo prać tekstylia funkcjonalne, odzież sportową i outdoorową.

W czym prać strój kąpielowy

Odwróć kostium kąpielowy na lewą stronę – haftowane kostiumy kąpielowe lub kostiumy z aplikacjami będą w ten sposób lepiej chronione podczas cyklu prania. Teraz możesz wyprać swój kostium kąpielowy. Temperatura jest również ważnym czynnikiem, ponieważ oczywiście chcesz, aby Twój kostium kąpielowy został wyprany w sposób higieniczny, ale jednocześnie nie stracił koloru. W tym celu należy spojrzeć na metkę – większość kostiumów kąpielowych pierze się w niskiej temperaturze i przy użyciu wirowania nie silniejszego niż 600 obrotów.

Używaj detergentu, który nadaje się również do odzieży sportowej, na przykład środki piorące z nową formułą i innowacyjną technologią neutralizacji nieprzyjemnych zapachów takie jak Persil Against Bad Odors. Jeśli kiedykolwiek zostawiłaś swój mokry kostium kąpielowy w torbie na dłużej i teraz nieprzyjemnie pachnie, ten produkt jest właściwym wyborem. Dotyczy to również sytuacji, gdy przez długi czas leżałaś w kostiumie kąpielowym na gorącym słońcu i bardzo się spociłaś.

Prawidłowe suszenie stroju kąpielowego: na co zwrócić uwagę?

Strojów kąpielowych nigdy nie należy wkładać do suszarki bębnowej – w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że stracą swoją elastyczność. Najlepiej wysuszyć strój kąpielowy na powietrzu. Unikaj również wystawiania kostiumu kąpielowego na bezpośrednie słońce. Spowodowałoby to szybkie blaknięcie i utratę koloru. Kiedy jesteś na plaży, wyżymaj swój strój kąpielowy krótko w ręczniku, a następnie umieść go w cieniu do wyschnięcia.

Czy wiesz, że strój kąpielowy schnie znacznie wolniej na ciele niż na powietrzu? Pozostawienie kostiumu kąpielowego do wyschnięcia na ciele nie jest również zalecane ze względów higienicznych. Po praniu wystarczy umieścić kostium kąpielowy na wieszaku na ubrania i pozwolić mu powoli wyschnąć.

Czy zauważyłeś nieestetyczną plamę na stroju kąpielowym? Nasz poradnik pomoże Ci pozbyć się wszelkiego rodzaju plam.

Więcej Produktów

 • Żel Persil Color

  Żel Persil Color

 • Żel Persil Sensitive

  Żel Persil Sensitive

 • Persil DISCS 4w1 Sensitive

  Persil DISCS 4w1 Sensitive

Ostatni Artykuł

 • Tkaniny techniczne, odzież sportowa i odzież typu outdoor

  Tkaniny techniczne, odzież sportowa i odzież typu outdoor

 • kobieca dłoń wyciąga beżowy biustonosz na fiszbinach z pełowymi ramiączkami z szuflady z różnymi koronkowymi biustonoszami

  Usuwanie plam z bielizny

 • młoda kobieta na plaży nakłada krem do opalania na ramię

  Jak usunąć plamy z kremu do opalania