Skip to Content

Pranie czarnych ubrań: przewodnik

Czarne ubrania są prawdziwie uniwersalnym rozwiązaniem. Można je przecież łatwo łączyć z dowolnym kolorem, a dodatkowo wyszczuplają sylwetkę, oraz zawsze wyglądają elegancko i szykownie. Dzięki kilku prostym wskazówkom będziesz długo cieszyć się z głębokiej czerni swoich ulubionych ubrań. Sprawdź, jak powinno wyglądać prawidłowe pranie czarnych ubrań!

waschmittel-fuer-schwarze-waesche

Pranie czarnych ubrań krok po kroku

Krok 1: Wstępnie posortuj pranie – najlepiej przeprowadzić pranie czarnych ubrań razem z innymi ciemnymi odcieniami. Dzięki temu unikniesz przypadkowego zafarbowania jaśniejszych tkanin.

Krok 2: Wybierz płyn do prania czarnego, który pomoże zachować bogatą czerń ubrań. Możesz postawić na jeden z produktów z serii Persil Color.

Krok 3: Pranie czarnych ubrań możesz przeprowadzić w najwyższej zalecanej temperaturze (sprawdź informacje znajdujące się na metce).

Gotowe! Sprawdź rezultat. Jeżeli na czarnych ubraniach nadal widoczne są plamy, powtarzaj powyższe kroki aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu.

Jak prawidłowo prać czarne ubrania?

To pytanie pojawia się najczęściej dopiero w momencie, gdy na ulubionej koszuli lub „małej czarnej” pojawią się pierwsze szare paski. Przecież kilka prań temu przyciągałaś wszystkie spojrzenia! Odpowiedni płyn do czarnego pozwoli uniknąć takich rozczarowań. Persil połączył detergent do czarnego prania z najlepszą mocą składników.

Te produkty Persil pozwolą zachować czerń Twojego prania:

Wreszcie, czarne ubrania pozostają czarne na dłużej!

Produkty Persil Color do czarnych ubrań nie tylko delikatnie czyszczą tkaniny, ale jednocześnie chronią ich kolor. Poza tym są szczególnie wygodnym wyborem, ponieważ sprawdzą się także w przypadku jaskrawoczerwonej bluzki, czy kwiecistej letniej sukienki. W przeciwieństwie do silnych detergentów formuła środków Persil Color nie zawiera wybielaczy, dzięki czemu skutecznie zapobiega powstawaniu szarym zamgleniom i plamom.

Profesjonalne wskazówki: jak sprawić, by pranie czarnych ubrań było jeszcze skuteczniejsze?

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, połącz odpowiedni płyn do czarnego z naszymi wskazówkami dotyczącymi prania czarnych ubrań:

Jak dozować płyn do prania czarnego?

Szczególnie w przypadku prania czarnych ubrań ważne jest, aby zachować prawidłowe dozowanie. Nadmiar detergentu może osadzać się na tkaninach i powodować powstawanie szarych smug i jasnych pozostałości. Dlatego szczególnie praktyczne są kapsułki Persil Discs 4w1 Universal, które zawierają dokładnie taką dawkę detergentu, jaka jest potrzebna do uzyskania doskonałych rezultatów – czystych i głęboko czarnych ubrań. Chcesz zapewnić swoim ubraniom dodatkowe bezpieczeństwo? Przed praniem odwróć ubrania na lewą stronę. Dzięki temu, nawet jeśli pojawią się na nich pozostałości i smugi, zostaną ukryte przed wzrokiem innych.

Prawidłowa temperatura prania czarnych ubrań

Każde czarne ubranie jest inne. Dlatego tak ważne jest, aby podczas sortowania prania zawsze zwracać uwagę na metki. Nasze wskazówki dotyczące prawidłowego sortowania pomogą Ci w prawidłowym praniu czarnych ubrań.

Prawidłowe suszenie czarnych ubrań

Wolisz suszyć pranie w suszarce bębnowej, a może na lince w ogrodzie? Przed podjęciem decyzji zapoznaj się jednak z informacjami znajdującymi się na metce. Nie wszystkie ubrania nadają się do suszenia w suszarce bębnowej. Pamiętaj także, aby w przypadku tradycyjnego suszenia wybrać zacienione miejsce. Bezpośrednie światło słoneczne może doprowadzić do blaknięcia kolorów.

Pierwsza pomoc w przypadku plam na czarnych ubraniach

Produkty Persil Color usuną z tkanin nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Koniecznie sprawdź także nasze wskazówki dotyczące usuwania plam.