Skip to Content

Pranie odzieży roboczej

Po długim dniu pracy lub nawet niewielkich domowych pracach remontowych na odzieży roboczej pojawiają się różnego rodzaju plamy i zabrudzenia, które mogą być spowodowane przez farby, oleje i inne produkty. Nie ma jednak powodu do zmartwień. Pranie ubrań roboczych wcale nie musi być trudne i uciążliwe. Wystarczy poznać kilka trików.

Odzież robocza

Pranie odzieży roboczej krok po kroku

Krok 1: Na samym początku dokładnie posortuj pranie na jasne i ciemne kolory, a także pod względem materiałów.

Krok 2: Wybierz właściwy środek piorący. Najlepiej, jeśli postawisz na jeden z produktów Persil w postaci żelu, proszku lub kapsułek. Ważne, aby wybór dostosować do danego rodzaju tkaniny i jej koloru. Jeśli zastanawiasz się ile produktu umieścić w pralce, zapoznaj się z instrukcjami znajdującymi się na opakowaniu. Wszystko uzależnione będzie od rodzaju i siły zabrudzenia. W przypadku bardzo silnych plam zastosuj odplamiacz (upewnij się jednak, że jego użycie jest bezpieczne dla danej tkaniny. W tym celu sprawdź metkę).

Krok 3: Umieść odzież roboczą w pralce i wybierz właściwy program prania. Postaw na najwyższą możliwą temperaturę prania (zgodnie z zaleceniami znajdującymi się na metce ubrania) oraz program przeznaczony do silnie zabrudzonych ubrań (z dodatkowym praniem wstępnym).

Rada eksperta: Pranie odzieży roboczej przyniesie jeszcze lepsze rezultaty, jeśli nie wypełnisz bębna pralki „do pełna”.

Pranie ubrań roboczych: Wybór środków piorących

Wybór właściwego środka piorącego ma szczególne znaczenie, ponieważ umożliwia skuteczne pranie i całkowite pozbycie się zabrudzeń i plam. W internecie znaleźć można wiele porad dotyczących domowych środków i sposobów na pranie odzieży roboczej. Mogą one jednak zaszkodzić nie tylko materiałowi, ale także pralce. Z tego powodu bezpieczniej będzie, jeśli sięgniesz po profesjonalne środki piorące Persil. Nie tylko skutecznie usuną one wszystkie zabrudzenia, ale jednocześnie pozwolą zadbać o materiał.

· W przypadku białych ubrań postaw na żel Persil Universal Active lub kapsułki Persil 4w1 Universal

· Do kolorów użyj żelu Persil Color Active lub kapsułek Persil Power Caps Color

W przypadku bardzo silnych zabrudzeń możesz użyć wybielacza. Upewnij się jednak, że jest to bezpieczne dla danej tkaniny. W tym celu dokładnie zapoznaj się z informacjami znajdującymi się na metce. Dla pewności możesz także nanieść odplamiacz na niewidoczną część tkaniny, aby przekonać się, że kolor oraz materiał nie ulegną zniszczeniu.

Pranie odzieży roboczej: Temperatura

Zazwyczaj odzież robocza wykonana jest z mocnych materiałów, które odporne są na działanie wysokich temperatur. Zawsze jednak pamiętaj o sprawdzeniu symboli znajdujących się na metce. Dzięki temu nigdy nie doprowadzisz do zniszczenia swojej odzieży roboczej. W przypadku silniejszych zabrudzeń najlepiej będzie, jeśli postawisz na najwyższą możliwą temperaturę prania, która zazwyczaj będzie mieściła się w granicach od 40º C do 95º C.

Teraz już wiesz, jak powinno wyglądać pranie odzieży roboczej i dzięki temu Twoje ubrania zawsze będą świeże i gotowe do kolejnych wyzwań.