Skip to Content

Domowe kosze prysznicowe: Utrzymuj prysznic w czystości dzięki temu projektowi z recyklingu

Przekształć swoje pudełko Persil Discs w kosz do robienia na drutach

Materiały do wykonania domowych koszy prysznicowych

Do wykonania koszy prysznicowych potrzebujesz tylko:

  • Min. 2 puste pudełka na Persil Discs
  • Wodoodporny metalowy łańcuszek (stal nierdzewna) do zawieszania koszy. Zalecana długość 250 cm. Wskazówka: możesz również użyć wodoodpornego sznura.
  • Kolor do wyboru (wodoodporna farba do plastiku)
  • Pędzel
  • Nożyczki
  • Nóż do cięcia

Opcjonalnie: inne wodoodporne kolory lub elementy dekoracyjne, takie jak farba ptysiowa, koraliki rzemieślnicze lub naklejki do indywidualnego ozdabiania koszy

Gdy wszystko będzie gotowe, możesz zaczynać! Jak zróbić  domowe koszyki prysznicowe?

1. Na początku ściągnij owijkę  z pustych pudełek Persil Discs i wyrzuć je do śmieci. Pomaluj i udekoruj puste pudełka Persil Discs według własnego gustu. Jeśli musisz nałożyć dwie warstwy farby, poczekaj, aż pierwsza warstwa całkowicie wyschnie przed nałożeniem drugiej warstwy.

2. Zdejmij wieczko pudełek, w razie potrzeby uzyj nożyczkek. Przetnij jedną z pokrywek na pół, a następnie wytnij wewnętrzną część pokrywki na zawiasach. Pomaluj wyciętą część wieczka białą farbą i po wyschnięciu farby wytnij cztery identyczne paski. Te paski będą później używane jako korki.

Uwaga: paski muszą być wystarczająco cienkie, aby zmieściły się między metalowe łańcuszki. Każdy pasek powinien mieć około 2 do 3 cm długości.

3. Wracając do pudełka: Na górnej krawędzi zobaczysz kilka wstępnie wytłoczonych otworów. Użyj noża rzemieślniczego, aby dalej wyciąć otwory z tyłu pudełka najbliżej zewnętrznych rogów. W tym miejscu będziesz później prowadzić łańcuch; dlatego otwory muszą być wystarczająco duże, aby łańcuch mógł się przez nie zmieścić.

4. Odwróć pudła i wytnij 1-4 otwory w dnie, aby woda mogła spłynąć.

5. W pierwszym pudełku przewlecz metalowy łańcuszek przez otwór po prawej stronie.

6. Weź jeden z pasków zatyczkowych wycięty z pokrywki i przełóż go przez ostatnie ogniwo metalowego łańcuszka. Wsuń korek pod obręcz, aby łańcuch nie wysunął się przez wycięty otwór.

7. Weź drugie pudełko i przełóż łańcuch przez otwór po prawej stronie. Pamiętaj, aby nawlec tam łańcuch po tej samej stronie, co pierwsze pudełko. Pomiędzy dwoma pudłami powinien znajdować się kawałek łańcucha o długości około 20 do 30 cm. Włóż korek do odpowiedniego ogniwa łańcucha, aby zamocować pudełko na tej wysokości. Teraz powinieneś połączyć łańcuchem dwa pudełka po prawej stronie. Weź drugie pudełko i przełóż łańcuch przez otwór po prawej stronie. Pamiętaj, aby nawlec tam łańcuch po tej samej stronie, co pierwsze pudełko. Pomiędzy dwoma pudłami powinien znajdować się kawałek łańcucha o długości około 20 do 30 cm. Włóż korek do odpowiedniego ogniwa łańcucha, aby zamocować pudełko na tej wysokości. Teraz powinieneś połączyć łańcuchem dwa pudełka po prawej stronie.

8. Weź długi, wolny koniec łańcuszka i przewlecz go przez otwory, które wycinasz po lewej stronie pudełek. Aby to zrobić, najpierw włóż blokadę do łańcucha w górnym pojemniku, upewniając się, że znajduje się na poziomie zatyczki po prawej stronie. Przeciągnij łańcuch przez lewy otwór dolnego pudełka i włóż stoper do ostatniego ogniwa łańcucha.

9. Prawie gotowe! Trzymając łańcuch w górnej części, sprawdź, czy kosze są dobrze wyważone i wiszą ładnie i prosto. Jeśli nie konieczne, popraw korki w górnym pudełku. Teraz gotowe! Właśnie udało Ci się stworzyćkoszyczki prysznicowe!

Jeśli chcesz nadać mu osobisty charakter, możesz go również pomalować na jasne kolory. Możesz też po prostu umieścić w nim niezbędne akcesoria pod prysznic i przymocować go w pobliżu prysznica, zawieszając go na metalowym łańcuszku.

 

Nie potrzebujesz nowych koszy do przechowywania pod prysznicem? Nie ma problemu! Oto kilka przykładów wykorzystania nowych koszy wiszących do innych celów.

W ogrodzie: do przechowywania narzędzi ogrodniczych lub nasion lub jako doniczki do wieszania roślin.

Dla rzemiosła: przechowywanie pędzli, nożyczek, linijek i innych narzędzi rzemieślniczych.

W szafie: przechowywanie czapek i rękawiczek.