Skip to Content

Stwórz teczkę na dokumenty z opakowania Persil Gel

Przekształć swoje pudełko Persil Powder w stojak na czasopisma

Samodzielnie wykonanego kolektora dokumentów można używać na wiele sposobów

Ta praktyczna, samodzielnie wykonana teczka na dokumnety/czasopisma może być używana na wiele sposobów w domu iw biurze. W biurze możesz go używać jako skrzynki odbiorczej lub nadawczej lub do przechowywania plików. W domu przekonasz się, że dobrze sprawdza się w kąciku do czytania lub w łazience. A ponieważ wszystko działa lepiej w parach, możesz również stworzyć dwa pasujące do siebie kolektory i użyć ich jako podpórek do książek!

Materiały do ​​wykonania domowej teczki na dokumnety

Potrzebujesz:

  • Pusta butelka lub dwie ulubionego żelu do prania Persil
  • Farba plastikowa w żądanych kolorach
  • Pędzel
  • Ołówek
  • Nóż do cięcia
  • Taśma malarska, prosta taśma maskująca też się sprawdzi

Opcjonalnie: szablony, naklejki lub inne ozdobne ozdoby

Zanim zaczniesz tworzyć wazon, sprawdź dokładnie czy butelka jest całkowicie pusta i czysta, tj. nie zawiera już resztek detergentu.

Wskazówka: jeśli posiadasz butelka z lejkiem, wyjmij dziobek z butelki Persil, załóż tylko zewnętrzną nakrętkę i odwróć butelkę do góry nogami, aby wypłynęły ostatnie krople żelu. Jeśli butelka jest pusta, dokładnie wypłucz ją przed rozpoczęciem.

1. Ostrożnie odklej etykiety z przodu iz tyłu pustej butelki Persil. Wskazówka: Ciepła woda pomoże usunąć pozostałości etykiet i kleju oraz pozostawi gładką, czystą powierzchnię.

2. Najpierw pomaluj oczyszczoną butelkę żądanym kolorem bazowym. Za pomocą ołówka narysuj linię na butelce, w której chcesz ją wyciąć. Najlepiej odciąć górną część butelki i rączkę do dołu. Podczas rysowania późniejszego kształtu możesz po prostu podążać za konturami narysowanej butelki.

3. Za pomocą noża uniwersalnego odetnij mocniejsze części butelki, takie jak górna część i uchwyt. W razie potrzeby możesz użyć nożyczek, aby wygładzić krawędzie i stworzyć gładkie krzywe. Upewnij się, że kontury są tak gładkie w dotyku, jak to możliwe, aby nie skaleczyć się podczas korzystania.

4. Przyklej paski taśmy do boków butelki, aby stworzyć graficzne wzory. Ułatwia to na przykład tworzenie trójkątów.

Wskazówka: nie masz pod ręką żadnej taśmy? Pomaluj kreatywne wzory, użyj naklejek lub szablonów, aby ozdobić powierzchnię butelki

 

5. Teraz pomaluj szczeliny między paskami kleju różnymi kolorami.

6. Przed zdjęciem taśmy farba musi być całkowicie sucha. Ostrożnie odklej paski klejące.

7.Gotowe! Teraz możesz wypełnić swoją nową teczkę czasopismami, ulubionymi lekturami lub zeszytami i z dumą zaprezentować go innym.

Czy wiedziałeś, że możesz zmienić butelkę z detergentem w tak poręczny przedmiot? Dzięki temu projektowi upcyklingu nie tylko tworzysz nową teczką, ale także zmniejszasz ilość odpadów. Dziękujemy za pomoc w ochronie środowiska w ten sposób!