Skip to Content

Jak usunąć plamy na białych spodniach

Białe spodnie są świetnym wyborem i pięknie uzupełniają każdą stylizację, szczególnie latem. Jednak podczas wakacyjnych pikników i spotkań ze znajomymi często pojawiają się na nich niechciane zabrudzenia. Nie ma jednak powodu do zmartwień! Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się jak doprać białe spodnie i sprawić, by na nowo odzyskały swój blask.

Plama z trawy na kolanie na białych spodniach

Jak odplamić białe spodnie krok po kroku

Krok 1: W zależności od tego, czy plama jest mniej lub bardziej uporczywa postaw na silny odplamiacz, lub jeden z delikatniejszych żeli Persil. Nałóż produkt bezpośrednio na plamę i pozostaw zgodnie z czasem wskazanym na opakowaniu produktu.

Krok 2: Dokładnie spłucz resztki detergentu pod bieżącą wodą, wcześniej odwracając spodnie na lewą stronę (zapobiegnie to wniknięciu zanieczyszczenia w głębsze warstwy tkaniny).

Krok 3: Wsadź spodnie do pralki i wypierz w najwyższej możliwej temperaturze (zgodnie z instrukcjami znajdującymi się na metce). W przypadku delikatniejszych tkanin konieczne będzie pranie ręczne.

Gotowe! Przed wysuszeniem spodni upewnij się, że plama została całkowicie usunięta. Jeżeli tak się nie stało, powtarzaj powyższe kroki aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu. Możesz także suszyć spodnie w bezpośrednim słońcu. Jego promienie naturalnie rozjaśnią poplamioną tkaninę.

Rada od specjalisty: Przed nałożeniem odplamiacza na tkaninę upewnij się, że jest to bezpieczne, zapoznając się z instrukcjami znajdującymi się na metce spodni. Możesz również wypróbować działanie produktu na niewidocznej części ubrania.

Plama na białych spodniach: Czyszczenie wstępne

W przypadku jakichkolwiek plam najlepiej jest działać natychmiast po ich powstaniu. Niestety nie zawsze udaje nam się od razu zauważyć zabrudzenie. Nie ma jednak powodu do zmartwień. W przypadku starszych, osadzonych już plam wystarczy użyć nieco silniejszych środków, na przykład odplamiacza. Oczywiście zawsze upewnij się, że produkt jest bezpieczny dla Twoich spodni, sprawdzając informacje na ich metce. Możesz także nałożyć niewielką ilość detergentu na niewidocznym miejscu, aby sprawdzić trwałość tkaniny.

Następnie możesz bezpiecznie nałożyć odplamiacz lub żel Persil (Persil Universal Active). Pozwól produktowi działać zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, a następnie spłucz poplamione miejsce pod bieżącą wodą (najlepiej, jeśli wcześniej odwrócisz spodnie na lewą stronę).

Jak doprać białe spodnie

Po czyszczeniu wstępnym przychodzi czas na pranie. Wsadź swoje ulubione białe spodnie do bębna pralki i wypierz w najwyższej możliwej temperaturze. Oczywiście zawsze postępuj zgodnie z symbolami, które znajdziesz na metce (w razie potrzeby możesz sprawdzić naszą ściągę).

Do prania użyj żelu Persil, wygodnych kapsułek Persil DISCS 4w1 Universal lub proszku Persil Universal. Jeżeli masz szczególnie wrażliwą skórę, wybierz jeden z produktów z linii Sensitive.

Plama na białych spodniach: Kontrola końcowa

Jeszcze przed wysuszeniem spodni upewnij się, że plama została całkowicie usunięta. Jeżeli tak się nie stało, powtarzaj powyższe kroki aż do skutku. Dla całkowitej pewności susz spodnie na świeżym powietrzu w bezpośrednim słońcu. Jego promienie sprawią, że tkanina zostanie rozjaśniona.

Więcej Produktów

 • Żel Persil Universal

  Żel Persil Universal

 • Persil DISCS 4w1 Universal

  Persil DISCS 4w1 Universal

 • Żel Persil Sensitive

  Żel Persil Sensitive

Ostatni Artykuł

 • kobieta w niebieskich dżinsach stoi na białej kanapie

  Usuwanie plam z jeansów

 • białe ubrania: spodnie, spodenki i koszulki wiszą na na zewnątrz na sznurze w słońcu

  Jak usunąć plamy z białej odzieży

 • Jak prać białe ubrania

  Jak zrobić białe pranie