Jak usunąć plamy z pasty do zębów

Każdy to zna: śpieszysz się, żeby rano wyjść z domu i nagle podczas mycia zębów zauważasz na koszuli plamę z pasty. Dzieciom takie wypadki zdarzają się dość często, ale problem staje się szczególnie irytujący, gdy przydarzy się nam, dorosłym. Mogłoby się wydawać, że to początek kiepskiego dnia, ale nie martw się – usunięcie plam z pasty do zębów jest łatwe.

Mała dziewczynka ubrana w białą koszulkę myje zęby przy pomocy pasty i szczoteczki w łazience

Jak pozbyć się plam z pasty do zębów z odzieży

Zwykłe pasty do zębów często zawierają dwutlenek tytanu, dzięki któremu produkt ma ten charakterystyczny śnieżnobiały kolor. To jego obecność sprawia, że przeważnie spłukanie zabrudzenia wodą to za mało, aby całkowicie usunąć plamy z pasty do zębów z koszuli lub dżinsów. Wykonaj te proste czynności:

 • Jeśli plama jest wciąż świeża, weź przedmiot o tępej krawędzi, np. łyżkę lub nóż do masła, i ostrożnie usuń pastę do zębów z ubrania.
 • Dociskając wilgotną ściereczkę, bardzo delikatnie usuń resztki pasty, ale unikaj zbyt silnego pocierania, które może spowodować wniknięcie pasty w głąb struktury tkaniny. Jeśli pasta zdążyła zaschnąć, pomiń pierwszy krok i od razu przejdź do czyszczenia wilgotną ściereczką.
 • Nalej kilka kropli płynnego detergentu Persil® Hygienic Cleanliness na plamę i ostrożnie wetrzyj go w tkaninę okrężnymi ruchami.
 • Upierz odzież zgodnie z symbolami na metkach. Sprawdź, czy ubranie nie jest przeznaczone wyłącznie do prania chemicznego – w takim przypadku musi się nim zająć specjalista.

Usuwanie plam z past wybielających i żelowych

Pasty wybielające różnią się od zwykłych zawartością bardzo łagodnych środków wybielających. Mogą one tworzyć na ciemnych i kolorowych ubraniach białe plamy. Metoda usuwania plam z takich past do zębów jest taka sama, jak opisana powyżej, ale w tym przypadku kluczowe znaczenie ma szybkość działania. Natychmiast rozpoczynając usuwanie plamy, możesz zapobiec wybieleniu swojego ubrania.

Jak wspominaliśmy już w opisach usuwania innych plam, nie wrzucaj odzieży do suszarki zanim nie upewnisz się, że plama została wyeliminowana. Suszenie w wysokiej temperaturze może doprowadzić do utrwalenia plamy na tkaninie, przez co jej usunięcie stanie się praktycznie niemożliwe. Jeśli po upraniu plama nadal jest widoczna, powtórz te same czynności i upierz ubranie ponownie.

Więcej Produktów

 • Żel Persil Universal Active

  Żel Persil Universal Active

 • Proszek Persil Universal

  Proszek Persil Universal

 • Persil DISCS 4w1 Universal

  Persil DISCS 4w1 Universal

Ostatni Artykuł

 • Jak zmyć podkład z ubrań

  Jak zmyć podkład z ubrań

 • widok z tłu spoconej kobiety w sportowej koszulce

  Jak usunąć plamy z potu z bluzek i koszul

 • tworzenie wzoru z mlecznej pianki w małej, czarnej filiżance do kawy

  Jak usuwać plamy z kawy i herbaty