Persil Persil Premium Persil DISCS 4w1

Usuwanie plam z płynu zmiękczającego do tkanin

Z reguły nie uznajemy płynu do zmiękczania tkanin za przyczynę plam, a jednak tak jest. Jeśli wywabienie plam z płynu do zmiękczania tkanin sprawia trudności, informacje zawarte poniżej mogą Ci się przydać.

Rodzaje plam z płynu zmiękczającego do tkanin

Aby zapobiec nadmiernemu elektryzowaniu się ubrań oraz sprawić, aby były one miękkie w dotyku, często stosujemy płyny do zmiękczania/płukania tkanin, a do suszenia w suszarce specjalne chusteczki do zmiękczania tkanin. Oba rodzaje zmiękczaczy mogą powodować powstanie plam na ubraniach. Plamy tego rodzaju zwykle powstają podczas prania, gdy płyn do zmiękczania tkanin wchodzi w bezpośredni kontakt z tkaniną. W suszarce plamy powstają najczęściej wtedy, gdy ustawimy zbyt wysoką temperaturę suszenia.

Usuwanie plam z płynu zmiękczającego do tkanin: Krok po kroku

Aby usunąć plamy z płynu do zmiękczania tkanin, należy wykonać kilka czynności:

  1. Nanieś detergent na poplamiony fragment ubrania i pozostaw na kilka minut
  2. Wypierz ubranie w maksymalnej temperaturze bezpiecznej dla danego rodzaju tkaniny
  3. Sprawdź, czy plama zniknęła

Wybór detergentu

Wybierz odplamiacz, który będzie odpowiedni zarówno dla typu tkaniny jak również jej koloru.

Wstępne usuwanie plamy

W celu wywabienia plamy z płynu do zmiękczania tkanin należy najpierw zwilżyć plamę zimną wodą, następnie nanieść na plamę odrobinę żelu lub roztworu proszku Persil. Delikatnie wetrzeć opuszkami palców, a potem spłukać.

Pranie i płukanie

Wypierz ubranie w maksymalnej temperaturze dopuszczalnej dla danej tkaniny zgodnie z informacją na metce ubrania. Użyj ilości detergentu zalecanej dla tkanin mocno zabrudzonych, zgodnie z informacjami na opakowaniu detergentu.

Sprawdzenie efektu wywabiania po wypraniu

Zanim zaczniesz suszyć ubranie sprawdź, czy plama zniknęła. Jeśli nie, namocz ubranie w wodzie z detergentem, a następnie upierz ponownie.

Usuwanie plam z płynu do zmiękczania tkanin ze specjalnych typów odzieży i materiałów

Przy usuwaniu plamy z płynu do zmiękczania tkanin na tkaninach delikatnych takich, jak jedwab należy zawsze pamiętać o tym, aby nie naruszać wytycznych ich prania umieszczonych na metce.

Usuwanie plam z płynu zmiękczającego z tkanin suchych

Usuwanie plam z płynu zmiękczającego z tkanin po ich wysuszeniu wymaga wykonania tych samych czynności, jak w przypadku plam świeżych. Najpierw należy jednak namoczyć tkaninę. Zwiększymy w ten sposób skuteczność wstępnego usuwania plamy i samego prania.

Usuwanie plam z płynu do zmiękczania z tkanin białych

Plamy są bardziej widoczne na ubraniach białych niż na tkaninach w innych kolorach. Czynności zmierzające do usunięcia plam są takie same w przypadku kolorów, jednak różne są stosowane środki. Użyj proszku Persil lub żelu Persil Power Gel.