Usuwanie plam ze smarów i olejów: Krok po kroku

Chcesz usunąć plamy z oleju silnikowego z koszuli lub plamę ze smaru ze spodni?

 

  1. Usuń jak najwięcej nagromadzonej na tkaninie substancji, która spowodowała powstanie plamy
  2. Wykonaj czyszczenie wstępne, nanosząc bezpośredni na plamę roztwór odpowiedniego detergentu.
  3. Wypierz i wypłucz
  4. Sprawdź, czy plama zniknęła
  5. Jeśli nie, powtórz kroki od 1 do 5 i dodatkowo namocz zabrudzone ubranie w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu

 

Wybór detergentu

Usuwanie z ubrań plam z oleju silnikowego wymaga zastosowania odpowiedniego detergentu. Do ubrań kolorowych wybierz proszek Persil Color lub żel Persil Color Gel. Do ubrań białych użyj proszku Persil lub żelu Persil Power Gel. Do tkanin delikatnych zastosuj natomiast Perwoll Wool & Delicate.

 

Czyszczenie wstępne

Usuń jak najwięcej smaru znajdującego się na ubraniu. Użyj w tym celu tępego noża lub plastikowej łyżeczki. Zwróć szczególną uwagę na to, aby nie wetrzeć plamy jeszcze bardziej w tkaninę. 

 

Pranie

Upierz ubranie w najwyższej temperaturze dopuszczalnej dla danego rodzaju tkaniny. Dodaj taką ilość detergentu, która na opakowaniu produktu opisana jest jako odpowiednia dla ubrań mocno zabrudzonych.

 

Sprawdzenie efektu wywabiania

Po zakończeniu prania sprawdź, czy plama jest nadal widoczna. Jeśli udało się ją usunąć, możesz wysuszyć ubranie. Jeśli nie, trzeba wykonać czyszczenie wstępne i ponownie wyprać ubranie. Zalecamy, aby po czyszczeniu wstępnym namoczyć zabrudzone ubranie i dopiero wtedy je wyprać. Aby przygotować roztwór do namaczania, należy dodać detergent Persil do ciepłej wody. Pozostaw ubranie w takiej kąpieli na kilka godzin, a następnie upierz je jak zwykle.

Kliknij „Play”, aby odsłuchać artykuł

Your browser does not support HTML5 <AUDIO> element. Download audio.