Wrażliwa skóra czy delikatna skóra niemowlęcia? Zastosuj nasze wskazówki, aby uniknąć podrażnienia skóry

 

Masz wrażliwą skórę lub opiekujesz się niemowlęciem? Czy wiesz, że skóra dziecka jest trzy razy cieńsza, niż u dorosłych? Czyni to ją znacznie bardziej wrażliwą na podrażnienia spowodowane działaniem środków piorących. Dowiedz się więcej jak zminimalizować ryzyko podrażnienia skóry spowodowanego praniem.

 

1 Odpowiedni Produkt
Czy w Twojej rodzinie są osoby ze skórą skłonną do alergii? Zalecamy używanie środków hipoalergnicznych piorących może znacznie zredukować ryzyko reakcji alergicznych. Persil opracował produkty zapewniające ochronę i perfekcyjną czystość Twojemu praniu, które są jednocześnie łagodne dla skóry. Zalecane przez Fundację Europejskiego Centrum Badań Alergii (ECARF) i zatwierdzone przez dermatologów.

 

2 Dozowanie Produktu
Przestrzegaj zawartych na opakowaniu zaleceń dotyczących dozowania produktu, w zależności od ilości i stopnia zabrudzenia Twojego prania.

 

3 Prawidłowy Przepływ Wody
Upewnij się, że bęben nie jest przepełniony, tak aby poszczególne sztuki pranej odzieży mogły się w bębnie wobec siebie przemieszczać umożliwiając swobodny dostęp wody do każdej z nich, a tym samym dobre wypłukanie środka piorącego z tkanin.

 

4 Właściwe Płukanie
Poczekaj do zakończenia cyklu płukania, tak aby wszystkie osady środka piorącego zostały dokładnie spłukane. W wypadku krótkiego programu prania, zwróć uwagę na cykl płukania, gdyż tego typu programy zużywają zazwyczaj mniejszą ilość wody do płukania tkanin. Jeśli masz wątpliwości, wybierz opcję „dłuższe płukanie” lub powtórz cykl płukania.

 

5 Suszenie Prania
Suszysz swoje pranie na dworze? Jest to niewątpliwie najbardziej przyjemny sposób na suszenie. Należy jednak pamiętać, aby unikać suszenia w okresie stężenia pyłków w powietrzu, które mogą osiadać na Twoim praniu i powodować irytacje skóry w kontakcie z odzieżą.

 

6 Pranie Nowej Odzieży
Pamiętaj, żeby wyprać raz lub dwa razy Twoje nowo kupione ubrania, aby usunąć z nich osady chemicznych substancji i barwników, co zmniejszy ryzyko podrażnień skóry.

Kliknij „Play”, aby odsłuchać artykuł

Your browser does not support HTML5 <AUDIO> element. Download audio.