Persil

Usuwanie plam z trawy

Plamy z trawy i liści są nieodłącznym elementem beztroskiego dzieciństwa. Wielu rodziców niemal codziennie znajduje ślady trawy na dżinsach, koszulkach, spodniach czy trampkach swoich pociech. Nieważne, w jakim miejscu pojawią się plamy – dzięki kilku prostym radom szybko się z nimi uporasz!

Usuwanie plam z trawy i liści: krok po kroku

Usuń plamy z trawy z dżinsów, koszulek, spodenek piłkarskich i innej odzieży w kilku prostych krokach:

  1. Wybierz detergent Persil, który jest odpowiedni do koloru i rodzaju materiału
  2. Natrzyj ubrania wybranym środkiem Persil
  3. Wypierz je w najwyższej bezpiecznej temperaturze
  4. Sprawdź, czy plamy zniknęły

Wybór detergentu

Aby usunąć plamy z trawy ze spodenek piłkarskich, spodni i koszulek, trzeba użyć odpowiedniego produktu. Persil Universal jest odpowiedni do białej odzieży, natomiast Persil Color lub Persil Color Gel to najlepsze opcje w przypadku odzieży kolorowej. Zanim zaczniesz działać, sprawdź wszywkę ze wskazówkami dotyczącymi prania danego ubrania.

Próba działania detergentu i pranie

Po namoczeniu odzieży nanieś niewielką ilość Persil Universal lub Persil Color Gel bezpośrednio na plamę i lekko wmasuj środek w ubranie. Odczekaj kilka minut, a następnie wypierz je w najwyższej bezpiecznej temperaturze – tę informację znajdziesz na wszywce z instrukcją prania.

Sprawdź, czy plamy zniknęły

Nigdy nie wkładaj odzieży do suszarki, jeśli plamy nie zniknęły w całości – robiąc to, możesz spowodować utrwalenie zabrudzeń. Oporne plamy natrzyj środkiem do prania, a następnie namocz ubranie w wybranym detergencie Persil. Po kilku godzinach wypierz odzież ponownie.

Usuwanie plam z innych rodzajów odzieży i materiałów

Gdzie występują plamy z trawy i liści? Zwykle na spodniach (w okolicy kolan), ale mogą one pojawić się również na obuwiu sportowym. Usunięcie zabrudzeń z butów i ubrań treningowych wymaga szczególnego postępowania.

Nanieś niewielką ilość Persil Universal Gel lub Persil Color Gel bezpośrednio na plamę. Następnie nieużywaną szczoteczką do zębów wetrzyj detergent w materiał tak, by usunąć zabrudzenia i plamy z trawy. Odczekaj co najmniej 20 minut, by płyn spełnił swoje zadanie, a następnie wypierz trampki lub odzież treningową tak jak zwykle. Powtarzaj ten proces, aż plama zniknie. Zanim zaczniesz, upewnij się jednak, że dany wyrób nadaje się do prania, a jego kolory są trwałe. Zawsze sprawdzaj też wszywkę z przepisem prania.

Jak usuwać plamy z innych rodzajów materiałów?

Niektóre materiały są bardzo delikatne. Jeżeli próbujesz usunąć plamy z trawy z wełny, jedwabiu lub satyny, po namoczeniu wypierz odzież, wybierając Perwoll.

Usuwanie plam z trawy z materiałów kolorowych

Jeżeli usuwasz plamy i pierzesz materiał, upewnij się, że używasz detergentu pasującego do koloru odzieży. Persil Color lub Persil Color Gel są przeznaczone specjalnie do prania kolorowych ubrań. Persil Universal z kolei stworzony został do usuwania plam z odzieży w kolorze białym.

Specjalny detergent do usuwania plam z trawy

Użycie domowych środków do usuwania plam z trawy i liści może być kuszące. Niestety, nie zawsze działają, a do tego mogą zniszczyć ubrania, a nawet pralkę! Polegaj na sprawdzonych rozwiązaniach i użyj detergentu Persil, stworzonego do skutecznego i bezpiecznego usuwania plam.

Nie pozwól, by plamy z trawy cię przerosły! Usuń je z łatwością detergentem Persil.