Persil

Usuwanie plam z farb do włosów

Gdy nakładasz farbę do trwałej koloryzacji, barwnik w niej zawarty wnika głęboko we włosy i ma za zadanie utrzymać się na nich jak najdłużej. Co zatem zrobić, gdy przypadkiem tak mocna farba skapnie ci na ubranie?

Przegląd plam z farb do włosów

Farba do włosów jest trwała – uważaj więc, żeby nie poplamiła ci ubrania! Jednak jeśli przytrafi ci się taka sytuacja – działaj szybko. W przeciwnym razie plamy nie będzie można usunąć.

Niektóre środki do farbowania włosów są pochodzenia naturalnego, inne z kolei wykonane są ze składników chemicznych. Niezależnie od rodzaju, mają one być trwałe, a to przekłada się także na trwałość plam na ubraniach.

Usuwanie plam z farb do włosów

Wiele metod usuwania plam z farb do włosów z ubrań nie działa. W przypadku większości poplamień tego typu, najlepiej oddać ubrania do pralni chemicznej. Dysponuje ona mocnymi środkami czyszczącymi i detergentami, służącymi do usuwania takich plam.

Jednak jeśli chcesz spróbować usunąć plamę w domu, wykonaj następujące czynności:

  1. Wybierz odpowiedni detergent Persil
  2. Nałóż środek na zabrudzoną powierzchnię
  3. Wypierz i wypłucz materiał
  4. Sprawdź, czy plama zniknęła

Wybór detergentu

W przypadku kolorowych tkanin użyj detergentu Persil Color lub Persil Color Gel, a do tkanin białych i niebarwiących kolorów zastosuj Persil Universal lub Persil Power Gel. Jeśli plama znajduje się na delikatnej tkaninie, takiej jak jedwab lub wełna, użyj płynu Perwoll i wypierz odzież ręcznie.

Wstępne usuwanie plamy i namaczanie

Nanieś detergent Persil Power Gel lub Persil Color Gel bezpośrednio na plamę, delikatnie go wetrzyj i pozostaw na 10 minut. Jeśli zabrudzenie nie zblaknie, wymieszaj wybrany detergent Persil – najlepiej Persil Universal – z ciepłą wodą i namaczaj tkaninę przez kolejną godzinę. Ważne: sprawdź na metce ubrania, czy wybielanie tlenowe jest dopuszczalne!

Pranie i płukanie

Aby zwiększyć swoje szanse na usunięcie plam, użyj detergentu zawierającego wybielacz, na przykład Persil Universal. Wypierz ubranie w najwyższej temperaturze bezpiecznej dla tkaniny – potrzebne informacje znajdziesz na metce ubrania.

Sprawdzenie, czy plama zniknęła

Przed włożeniem ubrania do suszarki, zawsze sprawdź, czy plama całkowicie zniknęła. Jeśli nie, ponownie natrzyj ją odplamiaczem, a następnie wypierz i wypłucz odzież.

Pamiętaj, że powyższe rozwiązanie nie zawsze musi działać. W przypadku plam z farb do włosów często lepiej oddać odzież do pralni chemicznej!