Persil

Usuwanie plam z białych spodni

Białe spodnie wydają się mieć niezwykłe właściwości – bez względu na to, co jesz, gdzie się bawisz lub jak pracujesz, przyciągają plamy. Szybkie działanie ułatwia usunięcie zabrudzeń, ale jak się za to zabrać? Podajemy wskazówki dotyczące usuwania plam z białych spodni.

Częste problemy związane z usuwaniem plam z białych spodni

Na ciemnych spodniach plamy z trawy czy kawy nie rzucają się w oczy i trzeba dokładnie się przyjrzeć, żeby je zobaczyć. Jednak na białych spodniach takie plamy są aż za bardzo widoczne… Na spodniach sportowych, szczególnie przeznaczonych do gry w piłkę nożną, bardzo często tworzą się plamy z trawy. Sposobem na pozbycie się ich, podobnie zresztą jak zabrudzeń spowodowanych przez płyny (krew, sok, herbata) czy żywność (sosy pomidorowe, curry czy nawet owoce) jest ODSĄCZANIE, a nie pocieranie. Nie należy również zdrapywać plam – spowoduje to ich powiększenie się i wniknięcie zabrudzenia głębiej we włókna.

Usuwanie plam z białych spodni: krok po kroku

Co zatem należy wiedzieć o usuwaniu typowych plam z białych spodni?

  1. Wybierz detergent i środek do usuwania plam przeznaczony do białych tkanin
  2. Usuń zabrudzenie stałe przy pomocy łyżki lub tępego noża
  3. Przyłóż do plamy czystą, suchą szmatkę, aby jak najbardziej odsączyć plamę
  4. Nałóż odpowiedni detergent Persil
  5. Wypierz spodnie w najwyższej temperaturze bezpiecznej dla tkaniny (jest podana na metce)
  6. Sprawdź, czy plama zniknęła

Wybór detergentu

Sprawdź metkę ubrania, aby upewnić się, że twoje białe spodnie nadają się do prania. W przypadku delikatnych tkanin, wymagających prania ręcznego, użyj detergentu Perwoll. Jeśli spodnie można prać w pralce, wybierz środek Persil Universal lub Persil Power Gel.

Wstępne usuwanie plamy

Usuń ze spodni zabrudzenia stałe i odsącz płyn, używając czystego, suchego ręcznika. Nałóż detergent Persil Power Gel bezpośrednio na plamę, delikatnie wetrzyj i odczekaj 5 minut. Jeśli zabrudzenie jest nadal widoczne, namaczaj spodnie w mieszaninie wybranego detergentu Persil i wody przez kilka godzin.

Pranie i płukanie

Wypierz ubranie w najwyższej temperaturze bezpiecznej dla tego rodzaju tkaniny – wszystkie informacje znajdziesz na metce. Jeśli plama jest nadal widoczna, powtórz powyższe kroki, nakładając większą ilość wybranego detergentu Persil lub wydłużając czas namaczania.

Sprawdzenie, czy plama zniknęła

Wysusz spodnie w suszarce dopiero wtedy, gdy masz pewność, że plama całkowicie zniknęła.

Usuwanie plam z białych lnianych spodni

Len jest twardą tkaniną nadającą się do prania w pralce. Jest także porowaty – świetnie sprawdza się jako materiał na letnie ubrania. Niestety oznacza to, że plamy łatwo osadzają się wewnątrz tkaniny. Podczas wywabiania zabrudzeń z lnianych białych spodni nałóż na nie detergent i środek do usuwania plam, a następnie odstaw na przynajmniej godzinę. Dzięki temu odplamiacz będzie mógł wniknąć do włókien i „wydobyć” z nich każdą drobinę brudu.

Masz plamę na białych spodniach? Przywróć nieskazitelny wygląd swoim białym ubraniom, stosując powyższe wskazówki!