Persil

Jak usuwać plamy z pleśni i grzybów?

Chyba każdemu z nas zdarzyło się kiedyś nie wyjąć prania z pralki. Mokre ubrania zaczynają brzydko pachnieć i szybko mogą pojawić się na nich pleśń i grzyby. Na szczęście usunięcie tego rodzaju brudu jest łatwe. Oto, jak to zrobić.

Usuwanie plam z pleśni i grzybów: krok po kroku

  1. Wybierz odpowiedni detergent Persil i środek do usuwania plam
  2. Nałóż środek Persil na plamy
  3. Wypierz ubrania w najwyższej możliwej temperaturze, zgodnie z instrukcją na wszywce
  4. Sprawdź, czy plamy zniknęły

Wybierz detergent i środek do usuwania plam

Przy wyborze detergentu Persil i środka do usuwania plam uwzględnij rodzaj i kolor materiału. Do odzieży kolorowej użyj Persil Color lub Persil Color Gel, do białej zastosuj Persil Universal, z kolei do delikatnych materiałów najlepszy będzie Perwoll.

Przygotowanie do usuwania plam

To, jak należy rozprawić się z plamami, zależy od odporności materiału. Na odzież z denimu i bawełny nanieś niewielką ilość detergentu Persil Universal lub Persil Color Gel, a następnie delikatnie wetrzyj środek w plamy szczoteczką do zębów. Dla własnego bezpieczeństwa najlepiej zrób to na zewnątrz, by nie musieć martwić się zarodnikami grzybów w domu. Jeżeli materiał jest delikatny, nanieś na zabrudzenie niewielką ilość płynu Perwoll, zostaw na kilka minut, a następnie wmasuj środek w materiał i namocz odzież w zimnej wodzie z dodatkiem większej ilości detergentu Perwoll.

Pranie i płukanie

Odzież z plamami z pleśni i grzybów wypierz w najwyższej możliwej temperaturze, by zabić wszelkie pozostałe na ubraniach grzyby. Wskazówki dotyczące temperatury znajdziesz na wszywce z przepisem prania.

Sprawdź, czy plamy z pleśni i grzybów zniknęły

Po praniu sprawdź, czy wszystkie plamy zniknęły. Jeżeli nie, zmieszaj detergent Persil z zimną wodą, a następnie mocz odzież ponownie przez 10 minut przed powtórnym naniesieniem środka odplamiającego i praniem. Jeżeli plama nadal będzie widoczna, konieczne może być wybielanie chlorowe. Jeżeli odzież nadaje się to tego typu zabiegów (zobacz wszywkę) – użyj niewielkiej ilości wybielacza chlorowego, postępując zgodnie z instrukcją użycia produktu. Następnie wypierz ubrania w najwyższej bezpiecznej temperaturze.

Usuwanie plam z pleśni i grzybów z delikatnych materiałów

W przypadku wełny, jedwabiu, wiskozy, modalu i innych delikatnych tkanin unikaj stosowania wybielaczy chlorowych. Bielenie może osłabić materiał, a tym samym zmniejszyć jego trwałość. Zamiast tego, użyj środka Perwoll.

Usuwanie plam z pleśni i grzybów z różnych kolorowych materiałów

Do usuwania plam z pleśni i grzybów z różnych kolorowych tkanin zawsze używaj Persil Color lub Persil Color Gel. Pamiętaj, by przestrzegać instrukcji!

Usuwanie uporczywych plam z pleśni

Czasami pozbycie się plam jest trudniejsze, niż się wydaje. Jeżeli walczysz z trudną do usunięcia lub zaschniętą plamą, mocz ją przez kilka godzin w mieszaninie detergentu Persil i zimnej wody przed wypraniem jej w pralce.

Specjalne detergenty do usuwania plam z pleśni i grzybów

Domowe środki mogą częściowo pomóc usunąć plamy z pleśni i grzybów, jednak istnieje ryzyko, że spowodują inne problemy. Niektóre substancje mogą trwale zmienić kolor materiału, podczas gdy inne z czasem mogą zniszczyć gumowe i plastikowe części w pralce. Użyj detergentu Persil i środka do usuwania plam, by uniknąć takich kłopotów.

Rozpraw się z plamami z pleśni i grzybów na odzieży! Usuń szybko te brzydko pachnące zabrudzenia detergentem Persil.